„Hipokryzja”. Doda komentuje aferę w radiowej Trójce

Zdecydowanym przebojem minionego weekendu był utwór „Twój ból jest mniejszy niż mój” Kazika i znikająca Lista Przebojów Trójki. Dyrekcja stacji mówi o manipulacji, z kolei niektóre media zarzucają radiu cenzurę. Do sprawy postanowiła odnieść się jedna z królowych polskiej muzyki, Doda.

Doda

Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia pierwsze miejsce uzyskała piosenka Kazika „Twój ból jest mniejszy niż mój”. Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki. Głosowanie zostało unieważnione.

Spirala afer, czyli to, co Polacy kochają najbardziej

Pomyłki chodzą po ludziach i normalnie byłby to koniec sprawy, ale że to Polskie Radio, niektóre media postanowiły drążyć temat. Jedni stanęli w obronie kultowej stacji radiowej, inni zaczęli rzucać oskarżeniami.

Niezbadane są meandry polskich ruchów oporu. Zaraz się okaże, że odejście z radia dziennikarza, puszczającego w nim…

Opublikowany przez Andrzeja Saramonowicza Niedziela, 17 maja 2020

Temat zdominował media społecznościowe, w niedzielę przed siedzibą Trójki pojawili się ludzie z kwiatami i zniczami, a niektórzy dziennikarze – m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński – postanowili odejść ze stacji. I znów jedni chwalili, drudzy ganili.

K

Pierwsze znicze i kwiaty pod Trójka – Program 3 Polskiego Radia . 17.05.20 godz. 17.25. Za Was tam poszedłem…

Opublikowany przez Mariusz Szczygieł Niedziela, 17 maja 2020

Tym sposobem powstała spirala afer, której kolejnych bohaterem jest aktualnie Marek Niedźwiecki.

„Niedźwiecki brał pieniądze za miejsca na liście przebojów”

„Marek Niedźwiecki – którego audycje także lubiłem – brał w latach 90. 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów Trójki. (…) I to możemy udowodnić. Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku” – napisał na Facebooku były muzyk zespołu Antyquariat, podpisany jako „Tomaldo Banjo”.

Sprawę skomentowała Doda. – Co do cenzury w mediach, to zwracam się do moich szanownych, znajomych muzyków choć, może nawet bardziej menadżerów: od lat jesteśmy cenzurowani za pomocą tak zwanych „badań” w stacjach komercyjnych. Wszyscy wiemy, jak to wygląda – oznajmiła piosenkarka.

A co do cenzury w mediach, to zwracam się do moich szanownych, znajomych muzyków choć, może nawet bardziej…

Opublikowany przez Dodę Niedziela, 17 maja 2020

Doda odniosła się także do samego „cennika rozgłośni”. – Może w końcu szanowne rozgłośnie ustalą jawny cennik: ile za „piosenkę tygodnia”, „miesiąca”, zamiast zamiatać „gifty” pod stołem, a Wy (menadżerowie) nie będziecie musieli zmagać się z hipokryzją, krzycząc teraz na lewo i prawo o cenzurze w Trójce… – stwierdziła.

Muzyka łagodzi obyczaje

Ocenę tego, kto ma rację, pozostawiam Wam samym. Koniec końców afera ma swoje plusy. Na chwilę mogliśmy zapomnieć o tym, że nadal mamy epidemię koronawirusa, a zabójcze komary zmierzają do Europy.

Zyskali także bohaterowie skandalu. Piosenka Kazika odnotowała na YouTube już kilka milionów wyświetleń, a dzisiaj wieczorem cała Polska włączy Trójkę i w napięciu będzie czekała na to, kto będzie numerem jeden najnowszego wydania Listy Przebojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *