Ekologia, prawa zwierząt i wolność. Nadchodzi nowe PiS

To oni za kilka lat mogą rządzić Polską. Ochrona praw zwierząt, ochrona środowiska i klimatu oraz poprawa jakości powietrza, a także równość płac kobiet i mężczyzn – o tych trzech kwestiach mówili w środę uczestnicy konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie.

Kongres FM PiS

Konwencja odbyła się pod hasłem „Wiemy czego chcemy”. Podczas konwencji działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości przedstawili trzy ważne dla nich obszary.

Maja Liszkiewicz mówiła o ochronie zwierząt. Podkreśliła, że w 2019 znowelizowano ustawę o ochronie praw zwierząt. – Otoczenie opieką zwierząt i nasz stosunek do nich jest miarą naszego człowieczeństwa – powiedziała.

Prowadzący konwencję Michał Szpądrowski zwrócił uwagę, że prawie każdy ma w domu jakieś zwierzaki. – Wiemy, że pan prezes należy do kociarzy. Ja też, jednego kota mam. Jako młodzi konserwatyści musimy zdawać sobie sprawę, że ochrona praw zwierząt jest jednym z fundamentów tego, jak wygląda nasza cywilizacja i jak definiujemy nasze człowieczeństwo – podkreślił.

O ochronie środowiska i jakości powietrza mówił Jakub Cieśla. Wyliczał, że rząd PiS uchwalił Politykę ekologiczną kraju 2030, wprowadził program Czyste Powietrze, obniżył normy zanieczyszczenia powietrza, które nakazują informowanie mieszkańców o złej jakości powietrza. – Te normy zostały za czasów PO podniesione. Polskę nowoczesną, bogatą, bezpieczną i czystą może zbudować i buduje prezydent Andrzej Duda i rząd PiS – stwierdził.

Karolina Mrozowska poruszyła kwestię równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w tym równości płac. – Według medialnych doniesień w ratuszu miejskim w Warszawie obserwujemy nierówność płac kobiet i mężczyzn. Ponad rok temu Rafał Trzaskowski uznał za jeden z priorytetów zrównanie płac kobiet i mężczyzn – jest to kolejna niespełniona obietnica – zauważyła.

Dodała, że zdaniem Trzaskowskiego równouprawnienie to zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 65 roku życia. Wskazała, że dla kobiet bardzo ważne było podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy antyprzemocowej. – To są właśnie realne działania – zaznaczyła.

Dotychczas Prawo i Sprawiedliwość kojarzone był z tym, co dla Polaków jest najważniejsze: tradycją, patriotyzmem i rodziną. Teraz młodzieżówka PiS pokazuje, że nowe pokolenie jest takie jak wszyscy inni rówieśnicy – chcą równości, wolności i troszczą się o przyszłość naszej planety.

Czy PiS w ten sposób stanie się liderem polskiej polityki na kolejne kadencje parlamentu? Wiele na to wskazuje. Akcja, reakcja – to jest kluczem do sukcesu w świecie polityki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *