„Nawet LGBT nie chce głosować na Trzaskowskiego”? 2 dni do wyborów

– Rozmawiałem z osobą, która jest znana w środowisku LGBT i powiedziała, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego, bo tyle razy zmieniał zdanie, że nie wiadomo co zrobiłby po wyborach. Ta osoba nie chce budować kapitału wokół kogoś, kto może zdradzić – powiedział podczas „Debaty Poranka” w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej”.

Paweł Rabiej, Rafał Trzaskowski

Trwa przedostatni dzień kampanii prezydenckiej. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski uczestniczą w ostatnich przed ciszą wyborczą spotkaniach z Polakami. Czy na ostatniej prostej coś jeszcze może nas zaskoczyć?

 – Partie i kandydaci bez programów, z ładnie zawiązanym krawatem, to zmora sceny politycznej. Dzisiaj spora część wyborców stawia na wiarygodność – wskazywał w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz.

„Nie potrafimy już ze sobą rozmawiać”

W „Debacie Poranka” uczestniczył także Jarema Piekutowski, który ocenił sam przebieg jednej z najdłuższych w historii kampanii prezydenckich w Polsce. – Ta kampania nie była ekstremalnie ostra, ale pokazała triumf całkowitego partyjniactwa, czego największym symbolem były pseudodebaty, które prowadzili obaj kandydaci z pustym stanowiskiem dla swojego rywala – powiedział.

– Pseudodebaty pokazały, że dwie największe siły polityczne w Polsce nie potrafią ze sobą już nawet rozmawiać. Rokuje to bardzo źle dla państwa – dodał.

Z kolei Piotr Cywiński, odnosząc się do powodu tak długiej kampanii, mówił o odwołaniu wyborów 10 maja. – Ostatnie miesiące to męczący maraton wyborczy i kompromitujące kombinacje opozycji, a ściślej PO, która użyła pandemii jako parawanu dla zamiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego – dodał.

„Debatę Poranka” można odsłuchać na stronie PolskieRadio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *