Duda wygrywa z Trzaskowskim. Walka potrwa do rana

Wg sondażu late poll Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich, zdobywając 50,8 procent głosów przy rekordowej frekwencji prawie 70 procent. To prawdziwe święto polskiej demokracji.

Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda ma 50,8 procent poparcia, a jego rywal – Rafał Trzaskowski – 49,2 procent – wynika z sondażu late poll dla TVP, TVN i Ipsosu z 50 procent komisji wyborczych.

Andrzej Duda podziękował zarówno swoim wyborcom, jak i Rafałowi Trzaskowskiemu i jego zwolennikom.

Frekwencja wyniosła rekordowe 68,9 procent.

Sondaż przeprowadził Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

Duda wyciąga rękę na zgodę. Trzaskowski nadal atakuje

Prezydent Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich zaprosił Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego. – Zapraszam na 23.00 Rafała Trzaskowskiego i jego małżonkę do Pałacu Prezydenckiego, żebyśmy sobie podali rękę i żeby ten uścisk ręki zakończył tę kampanię – powiedział.

– Wiem, że jest już późno, ale myślę, że dziś nikt z nas nie będzie spał do późnych godzin – mówił prezydent.

Rafał Trzaskowski poinformował jednak, że dzisiaj nie spotka się z Andrzejem Dudą. Nie pogratulował również podczas przemówienia po ogłoszeniu pierwszych wyników swojemu rywalowi i nadal atakował polityczne zaplecze prezydenta.

Frekwencyjny sukces

Przed północą Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała oficjalnie o zakończeniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Cisza wyborcza nie została przedłużona.

Przewodniczący Komisji sędzia Sylwester Marciniak powiedział, że wybory prezydenckie były sukcesem frekwencyjnym i podziękował Polakom za tak liczny udział.

Głosowanie przebiegało spokojnie. Żadna z obwodowych komisji wyborczych nie podjęła uchwały o przedłużeniu głosowania.

Jak poinformował sędzia Sylwester Marciniak, kolejną konferencję Komisja zwoła wtedy, gdy otrzyma protokoły ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych,

Jak powiedział przewodniczący, być może jutro PKW uda się podać ostateczne wyniki głosowania.

Czy nasz naród się pogodzi?

Kolejne wybory – parlamentarne – za 3,5 roku. Czy w tym czasie politycy zaczną działać wspólnie i zakopią wojenny topór? Czy znikną podziały między Polakami? Boję się, że nie.

Jednak, słuchając dzisiejszych wypowiedzi Agaty Dudy i Kingi Dudy, można odnieść wrażenie, że panie postanowiły bardziej się uaktywnić i mogą mieć pozytywny wpływ na głowę państwa.

Czy uda się pogodzić nasz skłócony naród? Zastanowimy się nad tym jutro. To było intensywne dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *