Andrzej Duda wkręcony przez Rosjan. Zobacz całe nagranie

Wcześniej wkręcić się dali m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Teraz rosyjscy pranksterzy wzięli na celownik głowę Polski. W sieci opublikowali nagranie, na którym rozmawiają z Andrzejem Dudą, podając się za sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Wśród tematów rozmowy znalazły się m.in. polska wódka, orientacja Rafała Trzaskowskiego i Władimir Putin.

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Władimir Kuźniecow i Alieksiej Stolarow to rosyjscy pranksterzy, którzy na swoim koncie mają wkręcenie wielu znanych ludzi. Ich ofiarami padli m.in. Aleksandr Łukaszenka, Recep Erdogan, Petro Poroszenko, Boris Johnson, Emmanuel Macron czy książę Harry. Oprócz tego „Vovan” i „Lexus” wkręcili m.in. Eltona Johna. Tym razem ich „ofiarą” padł prezydent Andrzej Duda.

„Donald Tusk mnie nie lubi”

Jeden z pranksterów, dzwoniąc do Kancelarii Prezydenta, podszył się pod sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Nagranie trwa nieco ponad 11 minut i zaczyna się od gratulacji, jakie ponownie wybranemu prezydentowi Dudzie składa „fałszywy” Guterres. Następnie pyta on prezydenta o sytuację związaną z koronawirusem w Polsce.

W dalszej części rozmowy Rosjanin mówi prezydentowi, że rozmawiał z Donaldem Tuskiem, który wyraził obawę, iż Andrzej Duda jako prezydent będzie dyskryminował środowiska LGBT oraz z Rafałem Trzaskowskim, zastanawiając się nad jego orientacją.

Sprawka rosyjskich służb?

Pałac Prezydencki potwierdził autentyczność nagrania. Sprawą zajmują się już specsłużby, które sprawdzają, w jaki sposób przypadkowym osobom udało się połączyć z prezydentem.

Badana ma być też kwestia tego, czy telefon był jedynie żartem, czy może był inspirowany przez rosyjskie służby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *