Trzymaj się, sugar daddy. Sławomir Nowak zostanie w areszcie

„Złote dziecko PO”, bliski współpracownik Donalda Tuska i były minister usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Decyzją warszawskiego sądu spędzi w areszcie 3 miesiące.

Sławomir Nowak

Od kilkudziesięciu godzin cała Polska i Ukraina żyje sprawą Sławomira Nowaka, jednego z najprzystojniejszych polityków PO, którego w poniedziałek zatrzymało CBA.

Jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska ma zarzuty kierowania grupą przestępczą, za co grozi mu nawet 15 lat więzienia. Według śledczych wziął 1,3 mln zł.

Obawa przed matactwem i ucieczką

Warszawski sąd tymczasowo aresztował Sławomira Nowaka i Jacka P. na 3 miesiące. Warszawski sąd warunkowo aresztował Dariusza Z., b. dowódcę GROM-u. Jeśli wpłaci on 1 mln zł, wyjdzie na wolność.

Podstawą wniosku o tymczasowy areszt jest obawa matactwa poprzez wpływanie na zgromadzony materiał dowodowy.

Ponadto we wniosku dotyczącym Sławomira Nowaka, prokurator powołał się na obawę ucieczki oraz możliwość ukrycia się podejrzanego.

Słodki tatusiek w tarapatach

Sławomir Nowak w październiku 2016 został prezesem Ukrawtodoru, ukraińskiej państwowej agencji drogowej. We wrześniu 2019 Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, iż skierowała do sądu sprawę w związku ze stwierdzeniem złożenia przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2017, zarzucając, że polityk zaniżył wartość posiadanego samochodu oraz zataił środki posiadane na rachunkach bankowych.

Dwa tygodnie później Sławomir Nowak ustąpił z funkcji, podając jako przyczynę m.in. otrzymanie nowej propozycji pracy.

Wnioski o aresztowanie b. ministra transportu, Sławomira Nowaka, b. dowódcy jednostki GROM, Dariusza Z., oraz biznesmena, Jacka P. skierowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Warszawie po postawieniu zarzutów i przesłuchaniu zatrzymanych. Usłyszeli oni zarzuty w sprawie korupcji w ukraińskiej spółce budowy dróg, Ukrawtodorze.

Sławek nadal kręci Polaków

Mimo poważnych tarapatów, w jakich znalazł się jeden z najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej, jest jedna kwestia, która chociaż na chwilę może poprawić mu humor.

W ankiecie skierowanej do moich followersów na Instagramie, zapytałem czy kręci ich Sławomir Nowak. Aż 70 proc. ankietowanych odpowiedziało, że polityk jest zdecydowanie gorący, natomiast 30 proc. nie kręci zawadiacki uśmiech Sławka i jego kurwiki w oczach.

Ankieta: czy kręci cię Sławomir Nowak?

Jeżeli sąd wyrazi zgodę na przeprowadzenie wywiadu ze Sławkiem w areszcie, na pewno ucieszy go chociaż ta jedna optymistyczna wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *