Klimat i dialog. O co walczy nowoczesna prawica?

Jeżeli komukolwiek wydaje się jeszcze, że dzisiejsza prawica zajmuje się knuciem przeciw osobom o odmiennych poglądach czy przygotowywaniem stosów dla osób homoseksualnych, zdecydowanie przedawkował mainstreamowe media.

Konwencja "Porozumienie dla Młodych" Fot. Młoda Prawica

W ostatni piątek w Palladium odbyła się konwencja „Porozumienie Młodych” zorganizowana przez Porozumienie i Stowarzyszenie Młoda Prawica. Klimat, edukacja, praca i dialog – te cztery tematy zdominowały podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Najlepszy Plan dla Młodych”.

W konwencji wzięli udział działacze Młodej Prawicy – z jej liderem radnym Janem Strzeżkiem na czele – oraz Porozumienia – w tym również lider ugrupowania Jarosław Gowin – oraz wiceprezes partii, wiceminister w MON, Marcin Ociepa.

Cztery fundamenty Młodej Prawicy

Konwencja „Porozumienie Młodych” ani przez minutę nie przypominała „prawicowego zaściankowego świata”, jak próbują pokazywać prawicowego środowiska mainstreamowe media. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski, a następnie na scenie pojawili się młodzi uśmiechnięci ludzie, którzy z entuzjazmem i nadzieją na lepsze jutro opowiadali o swoich pomysłach.

Cztery tematy, które są dziś priorytetowe dla młodych prawicowców, to klimat, edukacja, praca oraz dialog – to one zdominowały piątkową konwencję.

Jarosław Gowin: w polityce jest za dużo ideologii

Głos podczas konwencji zabrał także prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Zwracał on uwagę na kulturę młodych, w których wypowiedziach nie było złych słów o innych ugrupowaniach politycznych, nie było też ideologii. – Tej ideologii jest zdecydowanie za dużo i po lewej stronie i niestety, czasami coraz częściej, także po prawej. W waszych wypowiedziach były wartości, nie ideologia – ocenił.

Prezes Porozumienia podkreślał, że podczas konwencji wiele razy przewijał się m.in. temat klimatu i „zielonego konserwatyzmu”. – Te postulaty zielonego konserwatyzmu to jest coś, co Porozumienie już od dłuższego czasu wzięło na sztandary (…). Z całą pewnością wasz postulat pod tym względem znajdzie się na sztandarach całej Zjednoczonej Prawicy – powiedział.

Jarosław Gowin zapowiedział, że będzie zabiegał o włączenie do programu Zjednoczonej Prawicy postulatu obniżenia ZUS-u dla młodych. – Ten postulat obniżenia ZUS-u dla młodych będę proponował do programu nowego rządu, tego programu, który w tej chwili jest negocjowany – oświadczył.

Ogólnopolska akcja „Najlepszy Plan dla Młodych”

„Najlepszy Plan dla Młodych” to platforma do wymiany poglądów z młodzieżą – możemy przeczytać na stronie Porozumienia.

Młoda Prawica, jako stowarzyszenie zrzeszające młodzież, chce dowiedzieć się, jakie są najbardziej palące problemy dostrzegane przez młodych w obszarach edukacji, pracy, klimatu czy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

W ramach akcji, przeprowadzono setki rozmów z młodymi mieszkańcami kilkudziesięciu miast w Polsce. Skupiono się nie tylko na miastach wojewódzkich, lecz szczególną wagę nadano miastom powiatowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *