Kompromis polsko-polski. Czy jesteśmy w stanie się dogadać?

Brak wyobraźni u polityków, brudne rozgrywki między partiami i nasilająca się polaryzacja społeczeństwa. Czy jesteśmy jeszcze w stanie się dogadać jako Naród i czy 11 listopada 2020 roku może być początkiem końca wojny polsko-polskiej?

Kompromis polsko-polski - czy jest możliwy?

Eskalacja konfliktów na tle politycznym w polskich domach osiągnęła już taki poziom, że niektóre rodziny nie są w stanie usiąść wspólnie przy stole do obiadu, wyrzucamy bliskich ze znajomych w mediach społecznościowych, a na ulicach można spotkać się z agresją, nienawiścią i wulgarnością. Co zrobić, gdy jako Naród jesteśmy podzieleni jak nigdy?

Czy kompromis polsko-polski jest możliwy?

Próby rozwiązania tego niepokojącego stanowiska podejmuje się nowa inicjatywa obywatelska myRP. „Kompromis polsko-polski” to propozycja spotkania się dwóch skrajnych stron na środku drogi i wypracowania tymczasowego konsensusu.

„Piątka” myRP to tematy, które dzielą dziś Polaków najbardziej. Punkt pierwszy to aborcja, której lewicowi zwolennicy wyciągnęli na ulice w ostatnich tygodniach niesłychane chamstwo, dotąd skrywane w ciemnych zaułkach i spelunach. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans na to, aby w najbliższym czasie jedna strona przekonała do swoich racji drugą, stąd propozycja. by pozostać przy kompromisie aborcyjnym, wynikającym z ustawy z 1993 roku.

Druga kwestia to zwiększenie prawnej ochrony polskich wartości, tradycji, symboli religijnych i miejsc kultu. To odpowiedź na niespotykane dotąd na taką skalę profanacje i akty wandalizmu w kościołach, których dopuszczają się lewaccy aktywiści oraz dewastacji pomników historycznych ważnych dla większości Polaków.

„Pakiet partnerski” oraz dialog Kościoła z LGBT

Trzeci punkt dotyczy tzw. związków partnerskich w szerszej odsłonie pod nazwą „pakiet partnerski”, który ma pomóc osobom pozostającym w niesformalizowanych relacjach w codziennym życiu, poprzez uregulowanie takich kwestii jak odwiedziny w szpitalu, wspólnota majątkowa czy kwestie spadkowe.

Czwarty temat to ochrona najmłodszych przed ideologią degrengolady, która w dobie internetu wpływa na kształtowanie się tożsamości dzieci już od pierwszych lat życia.

Ostatnia kwestia to dialog Kościoła ze środowiskiem LGBT, które często czując się odrzuconym i piętnowanym przez duchownych, łatwiej poddaje się manipulacjom agresywnej lewicowej flanki tej społeczności.

10 lat pokoju – to możliwe?

Wisienką na torcie jest dziesięcioletni pakt między wszystkimi środowiskami politycznymi, polegający na zamrożeniu na dekadę inicjatyw ustawodawczych o charakterze ideologicznym – skoro my, jako społeczeństwo, nie potrafimy się dogadać, pozostawmy niektóre sporne kwestie następnemu pokoleniu.

Szacunek, dialog i kompromis – tym powinien kierować się dojrzały Naród. Czy jest to możliwe w praktyce? Nawet jeżeli tak, będzie do trudny i długotrwały proces.

Jeżeli również masz dosyć wojny polsko-polskiej i wierzysz, że zjednoczona wspólnota jest możliwa, dołącz do myRP.

Bo MY wszyscy budujemy Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *