Założyciel PO: to partia bez planu i wizji Polski

Andrzej Olechowski, Donald Tusk

Gdy PiS przegra, wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. To partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS – powiedział jeden z założycieli PO, Andrzej Olechowski, w rozmowie z „Wprost”.

Gdy PiS przegra – wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. To partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS. Mam bardzo złe zdanie o dzisiejszych politykach. Działają w polityce dla zarobku, dla kariery, a nie dla idei i potrzeby dokonania zmian – powiedział Andrzej Olechowski, jeden z twórców Platformy Obywatelskiej.

W rozmowie z „Wprost” polityk zdradził też, czym rozczarowali go liderzy PO, komentuje „lans” posła Janusza Kowalskiego, wyjaśnia, dlaczego u prezesa PiS „nic nie jest do przodu” i wyznaje, że codziennie modli się do Jana Pawła II.

Wywiad do przeczytania TUTAJ.

„Opozycji brak charyzmatycznych liderów”

Wypowiedź Olechowskiego skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Michał Kleiber, który wskazywał, że opozycja powinna pełnić poważną rolę, ale nie skupiać się na zaczepkach i złośliwościach. – Polska opozycja zachowuje się jak margines dojrzałej demokracji. Opozycja powinna konkurować z rządem na programy – tłumaczył.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że opozycja powinna mieć konkretną wizję Polski. – Powinna mówić nam jaka ma być Polska za 10-20 lat i co powinniśmy w tym kierunku robić – powiedział.

– Takich głosów nie słychać ze strony polskiej opozycji, która jest podzielona, słaba i brakuje jej liderów – dodał profesor.

Rozmowa do odsłuchania TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *