„To wszystko wina PiS”. Nowe statystyki UE nie pozostawiają złudzeń

To wszystko wina PiS. Wyborcy zapamiętają to na długo, a większość europejskich państw patrzy na Polskę spode łba. Powodem są najnowsze dane dotyczące bezrobocia, które opublikował Europejski Urząd Statystyczny. Na takim niskim poziomie Polska nie była nigdy.

Jarosław Kaczyński

Eurostat, czyli Europejski Urząd Statystyczny, podał najnowsze statystyki dotyczące bezrobocia w Unii Europejskiej. Polska uplasowała się na najniższym poziomie pośród wszystkich państw.

Bezrobocie w Polsce na najniższym poziomie w UE

Polska w lutym 2021 r. może pochwalić się najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej. I to drugi raz rzędu. Wyniosło ono 3,1 proc., tyle samo co w styczniu. Na drugim miejscu pozostali nasi sąsiedzi z południa, czyli Czechy.

Jak wskazuje portal BusinessInsider.pl, w lutym 2021 r. sytuacja na polskim rynku pracy nie zmieniła się względem stycznia tego roku. Wciąż pozostajemy liderem w Unii Europejskiej.

Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,1 proc., co stawia nas na pierwszym miejscu wśród krajów z najmniejszym odsetkiem osób bez pracy w całej Wspólnocie.

Liczba bezrobotnych w lutym wyniosła 540 tys. wobec 531 tys. w styczniu – podał Eurostat. Na drugim miejscu są Czechy z wynikiem 3,2 proc, a na trzecim – Holendrzy (3,6 proc.).

Co na to przeciwnicy rządu?

Specjaliści podkreślają, że niskie bezrobocie nad Wisłą to efekt przede wszystkim działań rządu oraz Polskiego Funduszu Rozwoju, którzy uruchomili tarcze finansowe oraz antykryzysowe.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że cała sytuacja to efekt działań Zjednoczonej Prawicy. Obecny rząd można kochać lub nienawidzić, ale poziom bezrobocia to jeden z głównych czynników, które mają wpływ na sytuację materialną obywateli i ich zadowolenie z życia w Polsce.

Czy przeciwnicy rządu zaakceptują sukces polskiej prawicy czy zarzucą Unii Europejskiej, że manipuluje nią Jarosław Kaczyński?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *