Bez wulgaryzmów i profanacji. Homokomandosi oddali hołd Bohaterom Getta

Sensacja, rewelacja! Chłopacy z warszawskiego Homokomando postanowili uczcić pamięć Bohaterów Getta Warszawskiego. Ku zdziwieniu lewicowej flanki LGBT, obyło się bez skandali, prowokacji i profanacji.

Homokomando

Aktywiści lewicowego odłamu społeczności LGBT znani są z tego, że gdziekolwiek się nie pojawią, zawsze znajdą sposób, aby kogoś obrazić, wyśmiać, sprofanować ważny dla Polaków pomnik lub kościół, jednocześnie domagając się szacunku i tolerancji. Między innymi dlatego coraz więcej polskich lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych odcina się od lewackiej flanki LGBT i dołącza do projektu myRP, który zainicjował Kamil Starczyk.

Dlatego niemałym zaskoczeniem było zachowanie chłopaków z Homokomando, który złożyli wczoraj wieniec pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego. Nie było żadnych wulgarnych napisów i okrzyków, prowokacji czy kłamstw, z których znani są lewaccy radykałowie. Margot czy Bart Staszewski mogliby uczyć się od chłopaków jak nie szkodzić mniejszościom seksualnym w Polsce.

„Wśród walczących były także osoby LGBT”

– Chcemy w ten sposób, jako środowisko LGBT+, oddać szczególny hołd grupie społecznej najbardziej uciemiężonej oraz cierpiącej w czasie II Wojny Światowej – oświadczyli chłopcy z Homokomando.

Homokomandosi podkreślali, że wśród walczących były także osoby LGBT+. – Powiedziały dość odzieraniu z godności ludzkiej i stanęły do nierównej walki w imię wolności i praw człowieka. Wyrażamy głęboki smutek, iż świat był długo milczącym światkiem narastającej dehumanizacji społeczności żydowskiej w Europie – wskazali.

– Jednocześnie mamy nadzieję, że już nigdy więcej nikt nie będzie patrzył obojętnie na wykluczenie jakiejkolwiek grupy społecznej, niezależnie od jej narodowości, wyznania, koloru skóry, tożsamości płciowej czy też orientacji seksualnej – dodali.

Można kulturalnie, merytorycznie i jak cywilizowany człowiek? Można. Chłopcy z Homokomando to przykład na to, że i po lewej stronie mocy są osoby, które nie dają się zwariować nienawistnemu szaleństwu tęczowego lobby i z klasą uczestniczyć w życiu publicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *