Wielka Lechia i inne teorie. Polacy to przodkowie starożytnego imperium?

Z roku na rok Polacy coraz bardziej interesują się swoim pochodzeniem. Szukając swoich korzeni trafiają zarówno na fakty, jak i mity. Naukowym faktem, ku rozpaczy Hitlera, jest to, że pochodzimy od Ariów. Natomiast nadal tylko teorią są doniesienia o Wielkiej Lechii, której istnienie ma ukrywać Unia Europejska oraz Kościół. Kim naprawdę jesteśmy?

Wielka Lechia

O początkach państwa polskiego nadal wiemy mniej niż byśmy chcieli, ponieważ niewiele źródeł historycznych przetrwało do naszych czasów. W IX wieku tereny dzisiejszych ziem polskich zamieszkiwały plemiona słowiańskie, a najsilniejszym okazali się Polanie, którzy w X wieku podbili sąsiednie terytoria i zorganizowali państwo. Wtedy pojawia się Mieszko I i ze szkoły chyba każdy pamięta co było dalej.

Co było wcześniej? Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Teorie i pseudoteorie na ten temat opisali Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński w książce „Skąd nasz ród”, która ukazała się właśnie na rynku.

„Skąd nasz ród” – Wydawnictwo Fronda

Wielka Lechia, czyli starożytna Polska – teoria

Umowną datą „powstania Polski” jest rok 966, a jej pierwszym królem Mieszko I. Jednak, jak wskazuje wspominany w książce Janusz Bieszk, Mieszko miał pochodzić ze starożytnej lechickiej dynastii królewskiej i zostać słowiańskim królem lechickim w 957 roku. Wszystko miało ulec zmianie w 966 roku, gdy po przyjęciu chrztu stał się zależny od Kościoła.

Starożytna Polska, czyli Lechia, miała zostać założona przez króla Lecha I Wielkiego, wnuka Sarmaty, ok. 3700 lat temu. Państwo w okresie swojej ekspansji miało podbić dziesiątki plemion i ziem, przekształcając się w Imperium Lechitów. Potwierdzać mają to zachowane oryginalne mapy starożytnych kartografów. Wielkiej Lechii nie zdołali podbić ani Persowi, ani Grecy, ani Rzymianie, Bizantyjczycy czy Frankowie.

Rasa Ariów-Prasłowian – fakt naukowy

Jakiś czas temu głośno było o badaniach genetycznych, z których wynika, że ziemie słowiańskie od wielu tysięcy lat zamieszkane były przez Ariów-Prasłowian, Indoscytów o głównej haplogrupie R1a1 Y-DNA. Populacje haplogrupy R1 są twórcami języków indoeuropejskich. Populacje tej haplogrupy żyją dziś w największym w całej Europie jednorodnym zagęszczeniu w… Polsce – jest to ok. 57 proc. ludności Polski. Na Słowacji to 40 proc. na Węgrzech 32 proc., a w Czechach 30 proc.

Mutacja tworząca R1a1 powstała ok. 15 tys. lat temu na terenie Eurazji. Uważa się, że była dominującą haplogrupą wśród północno-wschodnich plemion protoindoeuropejskich, które przekształciły się w ludność indoirańską, tracką, bałtycką i słowiańską.

Wyniki zakończonych w 2014 roku badań musiały rozwścieczyć przebywającego w piekle Adolfa Hitlera. Okazuje się bowiem, że za przodków Słowian uważa się… Aryjczyków, pierwszorzędnych reprezentantów białej rasy. Tak więc to Polacy, nie Niemcy, należą w Europie do czołowych potomków Ariów.

Skąd nasz ród?

O ile Imperium Lechitów to nadal teoria, to pochodzenie od Ariów jest już udowodnionym faktem. Autorzy książki „Skąd nasz ród. Wielka Lechia oraz inne teorie i pseudoteorie pochodzenia Polaków” to zbiór wielu różnych hipotez, które z roku na rok coraz bardziej rozpalają Polaków.

W książce przeczytamy także m.in. o tym, czy Polacy to Scytowie, Aleksander Wielki był Słowianinem a jego wojska pochodziły z naszych ziem. Autorzy piszą również o teorii, że Lechici to Lewici, którzy pomagali Mojżeszowi oraz tym, że Polacy pochodzą od… wikingów.

Co myślą o tym wszystkim naukowcy? Jak odróżnić prawdopodobne od zmyślonego? Ta książka to próba odpowiedzi na te pytania i jest to świetna lektura na rozpoczynającą się jutro majówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *