Viki Gabor i jej coming out w TVP

Coming out Viki Gabor zaskoczył widzów koncertu #MuremZaPolskimMundurem w TVP. Świadectwo młodej piosenkarki nie pozostawia złudzeń. Czy fani wezmą przykład ze swojej idolki i również nie będą wstydzić się tego kim są?

#MuremZaPolskimMundurem

W niedzielę na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert #MuremZaPolskimMundurem, w którym udział wzięły gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej. Widowisko było wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących naszych granic. Show zobaczyło ponad 3,5 mln Polaków.

Udział w koncercie wzięli wykonawcy z całego świata: Oceana, Loona, Las Ketchup, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega.

Polskę reprezentowały takie legendy piosenki jak Edyta Górniak, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak. Młodsze pokolenie reprezentowała Viki Gabor, która wykonała m.in. swój przebój „Ramię w ramię”, podczas którego zaskoczyła widzów.

Viki Gabor i jej coming out

Viki Gabor pojawiła się na scenie w skromnej stylizacji, ale wyeksponowała jeden dodatek. Krzyż.

Dlaczego piszę, że to coming out? Bo żyjemy w coraz cięższych dla katolików czasach i taka publiczna manifestacja wiary to akt niemałej odwagi. Biorąc pod uwagę, że wśród mainstreamowych wykonawców na topie jest dziś raczej profanowanie świętych symboli, deptanie Biblii, chwalenie się dokonaniem apostazji lub aborcji, śmiało można stwierdzić, że podkreślając swoją wiarę w Chrystusa, Viki Gabor poszła pod prąd.

To ważny gest dla chrześcijan, którzy są w Europie coraz częściej wykluczani i dyskryminowani. Viki Gabor dała piękny przykład młodym Polakom i Europejczykom, że nie musimy wstydzić się tego kim jesteśmy i w co wierzymy. To budujące i napełniające optymizmem w czasach, w których większość młodych gwiazdek śpiewa o hulankach, jointach lub wznosi wulgarne okrzyki.

Szacunek dla Viki za ten mały, ale ważny gest. Chrześcijaństwo to fundament naszej cywilizacji i warto o tym przypominać, przede wszystkim tym najmłodszym.

The Voice, Eurowizja. Kim jest Viki Gabor?

Viki Gabor ma dopiero 14 lat, a jej kariera rozpoczęła się od udziału w programie „The Voice Kids”, który wygrała.

W 2019 roku, jako druga Polka w historii, wygrała konkurs Eurowizji Junior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *