Masaż prostaty, wspólna modlitwa. Jakie prezenty dają sobie Polacy?

Szalejąca inflacja sprawia, że większość Polaków próbuje oszczędzać na czym tylko się da. Świąteczne prezenty to spory wydatek. Sprawdź dziesięć pomysłów, dzięki którym nie wydasz ani grosza!

Prezenty świąteczne par

Prezenty świąteczne par | Fot. Freepik

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim przeżycie duchowe. Ale to również jedna z nielicznych chwil w roku, gdy możemy spotkać się w jednym miejscu z bliskimi z całej Polski. Wtedy zazwyczaj wymieniamy się upominkami.

Zakup prezentów dla całej rodziny może nadszarpnąć nasz domowy budżet. Na szczęście możemy znacznie zaoszczędzić, np. samodzielnie przygotowując niespodziankę swojemu partnerowi/partnerce.

>>> Bądź na bieżąco i obserwuj nas Facebooku!

Jak sprawić swojej drugiej połówce przyjemność i nie wydać na to fortuny?

10. Voucher na sprzątanie

Voucher na sprzątanie to fajna opcja, jeżeli nie macie sprzątaczki. Do jego przygotowania wystarczy czysta kartka i kolorowe pisaki. Voucher możesz przyozdobić świątecznymi wzorami lub wg uznania. Sam decydujesz jak długo będziesz wyręczać swoją drugą połówkę w tym domowym obowiązku – miesiąc, trzy miesiące, a może cały rok? Jeżeli nie jesteś pewien czy podołasz, a nie lubisz rzucać słów na wiatr, możesz zacząć od tygodnia próbnego.

Jeżeli nie lubisz sprzątać, na voucherze możesz wpisać inną wybraną usługę: pranie, zakupy, wymienianie żwirku w kuwecie Waszego kota lub wychodzenie na spacery z psem.

Uwaga: pary, które mają sprzątaczkę również mogą skorzystać z tego pomysłu, a przy okazji zaoszczędzić na pensji osoby sprzątającej. Pamiętajcie jednak, że osoba ta straci wtedy jedno ze źródeł swoich dochodów.

9. Masaż stópek

Masaż stópek to super sprawa, jeśli Wasza druga połówka dużo chodzi. Sprawicie jej przyjemność oraz przygotujecie na bezstresowy krok w nowy rok. Do masaży używa się zazwyczaj dłoni, na YouTube znajdziecie wiele technik z całego świata. Jeżeli Wasz partner ma zadbane stopy, możecie użyć do tego innych części ciała.

Do masażu możecie użyć oliwki, kremu z masłem kakaowym, a nawet miodu. Jeżeli chcesz bardziej zaskoczyć ukochaną/ukochanego, może związać jej/mu ręce i smyrać stopy piórkiem z kołdry lub polewać woskiem. Jeżeli bardzo się kochacie, stópki możesz nawet całować.

Twoja druga połowa od doznań fizycznych woli te duchowe? To nie problem, również dla takiej osoby można przygotować miły prezent i nie wydać na to ani grosza. Zarecytuj jej ulubiony wiersz lub zaśpiewaj przebojową piosenkę – do tej drugiej możesz wykonać układ choreograficzny, a Twoja miłość życia oszaleje!

Dla bardziej zaawansowanych: możesz samodzielnie napisać wiersz lub piosenkę. Pamiętaj o rymach i żeby ilość sylab mniej więcej się zgadzała.

8. Wiersz lub piosenka

Jeżeli Twój partner jest raczej materialistą, to nie szkodzi. Wykonaj prezent, który może przetrwać dłużej niż sam Wasz związek. Narysuj np. obraz lub laurkę. Styl dowolny – w zależności od upodobań i dostępnych narzędzi.

Nie przejmuj się jeśli masz tylko ołówek lub długopis – minimalizm jest zawsze w modzie, a kolor czarny to elegancja.

>>> Sprawdź nasz profil na Instagramie!

7. Masaż prostaty

Może być przyjemny, ale i pożyteczny. Masaż prostaty nie jest tylko techniką seksualną, ale ma również zastosowanie w medycynie. Jeżeli Twój partner był niegrzeczny, może być to także jego tegoroczną rózgą.

Jak znaleźć prostatę? Gruczoł krokowy znajduje się w odległości ok. 4 centymetrów od brzegu odbytu. Pamiętajcie o higienie, dobrym humorze, cierpliwości i nawilżeniu.

6. Intronizacja drugiej połówki

Prezenty świąteczne mogą być także werbalne. Dobrym pomysłem jest intronizacja Waszego skarbu. Jest to najprostszy prezent do przygotowania, bo nie robicie nic, tylko podczas wręczania go mówicie, że od teraz będziecie zwracać się do drugiej osoby „Wasza wysokość”, „Mój królu”, „Królowo” lub „Króleszcze” – w zależności od tego jakich zaimków używa aktualnie Twój partner/partnerka/partnerszcze.

5. Gra dla dwojga: poszukiwanie punktu G

Fajna opcja, jeśli przeszliście już wszystkie gry planszowe i szukacie nowych wrażeń. Do zabawy wystarczycie Wy i Wasze palce, ale wszystko zależy od Waszej fantazji.

4. Święty spokój

Jeżeli nie układa Wam się najlepiej, a Wasza druga połowa ma Was dosyć, możecie podarować jej święty spokój. To tak naprawdę podwójny prezent, bo partner ma spokój, a Wy możecie robić co tylko chcecie!

>>> Obserwuj nas na Twitterze!

3. Zabawa w chowanego

Super zabawa i nostalgiczne przeżycie, dzięki któremu wrócicie do magicznego świata dzieciństwa. Zamykasz oczy, liczysz np. do dziesięciu (lub do trzydziestu, jeśli macie mieszkanie o powierzchni większej niż 10 metrów kwadratowych), a potem szukasz swojej drugiej połówki.

Możecie zamieniać się rolami i szukać na zmianę. Schować można się wszędzie, gdzie się zmieścicie.

2. Wspólna modlitwa

Wspaniała sprawa, jeżeli jesteście wierzący. Z resztą nie wręczalibyście sobie bożonarodzeniowych prezentów, gdybyście nie byli wierzący, bo byłaby to hipokryzja i pazerność.

Możecie pomodlić się w domu lub wybrać się wspólnie do kościoła.

1. Bądźcie razem

Jeżeli macie mało czasu, a nie chcecie, żeby Waszej drugiej połówce było smutno, podarujcie jej czas, który będziecie mieli w czasie świąt.

To najprostszy prezent na świecie, a sprawi wiele radości zarówno Tobie, jak i Twojej drugiej połowie.

Wesołych świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *