Wytrzeszcz oczu, zaciśnięte pięści. Co zdradza mowa ciała Donalda Tuska?

Niedzielny występ Donalda Tuska na wiecu poparcia dla TVN zaniepokoił opinię publiczną. Czy były premier ma problemy psychiczne? Sprawdziliśmy co zdradza jego mowa ciała.

>>> Bądź na bieżąco i obserwuj nas Facebooku!

Donald Tusk spotkał się z falą krytycznych komentarzy po swoim ostatnim wystąpieniu na Krakowskim przedmieściu, gdzie protestowano przeciw ustawie medialnej.

Zarówno z prawej, jak i z lewej strony, pojawiły się opinie, że przewodniczący PO groził prezydentowi Polski. – Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy. I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta – zacytował jeden z wierszy Czesława Miłosza Donald Tusk

„Prymitywny ten Tusk”

Słowa krytyki pod adresem byłego premiera pojawiły się zarówno ze strony polityków prawicowych, jak i lewicowych.

– Prymitywny ten Tusk – napisał Jan Mosiński z PiS.

– Nie było mi za zręcznie stać na wspólnej scenie z Donaldem Tuskiem kiedy lirycznie sugerował Andrzejowi Dudzie powieszenie się na gałęzi. To jest to samo co śpiewy nazioli na Marszu Niepodległości: „a na drzewach zamiast liści (…)” – oceniła z kolei Anna Maria Żukowska z Lewicy.

Co mówi mowa ciała Tuska?

Jednak najbardziej podczas niedzielnego wystąpienia Tuska w oczy rzucał się jego stan psychiczny. Wytrzeszcz oczu, niespokojny wzrok, zaciśnięte pięści. Szef PO przypominał bardziej psychopatę z filmu grozy niż uśmiechniętego europejskiego polityka.

>>> Sprawdź nasz profil na Instagramie!

Oczy wpatrzone w jeden punkt, zaciskanie pięści i zgniatanie palców to często objaw wycofania społecznego, stresu i braku wiary we własne słowa.

Zaciśnięte usta, nerwowe rozglądanie się przed siebie i zerkanie na oglądających to zachowania, które często można zaobserwować i notorycznych kłamców.

Z kolei mowa nienawiści i jednoznaczne aluzje mogą być symptomem agresji, braku pewności siebie i bezsilności.

>>> Obserwuj nas na Twitterze!

Mamy nadzieję, że postawa Donalda Tuska nie jest objawem poważnej choroby psychicznej czy zażywania podejrzanych substancji. Trzymamy kciuki za powrót do formy!

1 thought on “Wytrzeszcz oczu, zaciśnięte pięści. Co zdradza mowa ciała Donalda Tuska?

  1. Moze jest wkur…ony, bo juz nikt nie ma sił na to co obecny rzad wyprawia. Polska jako jeden z nielicznych krajow ma telewizje narodowa, co poprostu smierdzi totalnym tolitaryzmem i brakiem demokracji. Cieszę sie, ze ludzie wychodza na ulice. Chcemy kraju SWIECKIEGO, gdzie kazdy ma swoj wybór, chcemy wolności. PiS chce monopol na indoktrynacje. Na szczęście kazda władza ma swoja date ważności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *