Piękne i drapieżne. Lwice Lewicy 2021

Koniec roku to czas wszelkiego rodzaju podsumowań i rankingów. Tym razem, na Wasze życzenie, przenosimy się na lewą stronę mocy. Piękne, drapieżne, waleczne i niezłomne – kim są tegoroczne Lwice Lewicy?

Piękne i drapieżne. Lwice Lewicy 2021

Piękne i drapieżne. Lwice Lewicy 2021

Rankingi „Konserwatyzm jest sexy! Tygrysice Prawicy” oraz „Piękni i Prawi. Prawicowe Ciasteczka” rozgrzały Was do czerwoności. W komentarzach domagaliście się, aby przyjrzeć się lewicowej części naszego narodu. A więc zaczynamy! Przed Wami kobiety piękne i drapieżne – prawdziwe Lwice Lewicy!

10. Małgorzata Prokop-Paczkowska

Małgorzata Prokop-Paczkowska | Fot. Facebook/Renata Zawadzka-Ben Dor

Jedna z najbardziej ognistych posłanek tej kadencji. Gdy pojawia się w „Strefie Starcia”, studio TVP Info niemal płonie od jej odważnych wypowiedzi. Kobieta-orkiestra: dziennikarka, prezenterka, polityk, reżyserka programów artystycznych, widowisk filmowych, filmów telewizyjnych. Za propagowanie muzyki klasycznej wyróżniona Medalem Mozarta.

9. Gabriela Morawska-Stanecka

Gabriela Morawska-Stanecka | Fot. Facebook/Gabriela Morawska-Stanecka

Jedna z najlepiej ubranych polityczek. Elegancka i elokwentna. Tak jak po prawej stronie ikoną stylu jest Beata Szydło i jej broszka, szyku po lewej stronie sceny politycznej zadaje ona Gabriela Morawska-Stanecka. Z wykształcenia prawniczka. Prowadzi kancelarię prawa medycznego w Katowicach.

>>> Bądź na bieżąco i obserwuj nas Facebooku!

8. Maja Heban

Maja heban | Fot. Facebook/Maja Heban

Dziennikarka, aktywistka i laureatka Korony Równości Kampanii Przeciw Homofobii. Pisze dla portalu noizz.pl. – Przeszłam korektę płci. Mówię o tym, by inne transpłciowe osoby nie doświadczały pogardy i przemocy – pisze w jednym ze swoich tekstów.

7. Lu Olszewska

Lu Olszewska | Fot. Facebook/Hihi Kalisiak

Niebinarna aktywistka z Wrocławia. Asystentka społeczna posłanki Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. – Straszna lewaczka i niebinarn_ queer – pisze o sobie. Prawicowe media rozpisywały się o niej na początku roku, gdy ogłosiła w mediach społecznościowych, że nie zamierza urodzić w Polsce dziecka.

6. Anna-Maria Żukowska

Anna Maria Żukowska | Fot. Facebook/Anna-Maria Żukowska

Jeżeli Shazza i Joanna Senyszyn mają nieślubną córkę, prawdopodobnie jest nią Anna-Maria Żukowska. Po tej pierwszej odziedziczyłaby fryzurę, po drugiej ostry język. Królowa ciętych ripost, jedna z najbardziej aktywnych posłanek na Twitterze. Lewicowa działaczka społeczna i polityczna, prawniczka oraz posłanka na Sejm IX kadencji.

>>> Sprawdź nasz profil na Instagramie!

5. Paulina Matysiak

Paulina Matysiak | Fot. Facebook/Paulina Matysiak

Niektórzy mylą ją z Leniwą Lewaczką, ale to nawet nie jest ona, a poza tym jest bardzo pracowita. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filologia polska, studia podyplomowe na kierunku etyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe z filozofii XX wieku na Collegium Civitas. Dobromir Sośnierz z Konfederacji do niej kręci, ale bez skutku.

4. Leniwa Lewaczka Maja

Leniwa Lewaczka Maja | Fot. Twitter

Ma na imię Maja i kocha leniwce. Wcale nie taka leniwa, bo napisała już tysiące twittów. – Lewaczka, feministka, wymalowana siksa, ateistka, shitposterka, wizjonerka i dyslektyczka – pisze o sobie w mediach społecznościowych. Ma już ponad 11 tysięcy obserwujących na Twitterze, ale ciągle jej mało, więc wbijajcie.

>>> Obserwuj nas na Twitterze!

3. Dorota Olko

Dorota Olko | Fot. Facebook/Dorota Olko

Absolwentka socjologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Rzeczniczka prasowa partii Razem. W 2019 roku ubiegała się o mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem.

2. Magdalena Biejat

Magdalena Biejat | Fot. Facebook/Magdalena Biejat

Posłanka, socjolożka i wolontariuszka. Pracowała z osobami dotkniętymi bezdomnością oraz działała w programie obserwacji wolności zgromadzeń realizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej. W szkole nie lubiła geografii.

1. Joanna Senyszyn

Joanna Senyszyn | Fot. Facebook/Joanna Senyszyn

Od kilku dekad bezapelacyjna królowa lewicy. Bezkompromisowa, kontrowersyjna, odważna i zawsze uśmiechnięta. Tam, gdzie się pojawia, mają miejsce niewyjaśnione zjawiska. Np. dzisiaj sprawiła, że zapłonął… bałwan. – Mam do czynienia z bałwanami w polityce, więc jestem do nich przyzwyczajona i zabrakło mi bałwana w święta – powiedziała posłanka „Super Expressowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *