Ranking Wstydu. Judasze 2021

Jedni obrażają Polaków i plują na polskie symbole, drudzy podsycają negatywne emocje. Inni mają problemy z prawem, chociaż chcieliby uchodzić za autorytety. Oto dziesięć polskich postaci, których zachowanie w tym roku rozczarowało nas wszystkich.

Ranking Wstydu. Judasze 2021

Ranking Wstydu. Judasze 2021

Koniec roku to czas przeróżnych podsumowań. Tym razem przed Wami ranking tych, którzy kończą rok 2021 w atmosferze wstydu. Przed Wami „Judasze 2021”.

>>> Bądź na bieżąco i obserwuj nas Facebooku!

10. Piotr Kraśko

Piotr Kraśko | Fot. screen „Fakty TVN”

Codziennie o 19:00 pouczał Polaków czym jest praworządność i wytykał palcami tych, którzy nie przestrzegają prawa> Jak się okazało, najciemniej pod latarnią. Dziennikarz sam miał prawo w głębokim poważaniu i przez sześć lat (!) jeździł bez prawa jazdy. Dlatego Piotr Kraśko otwiera pierwszą dziesiątkę rankingu Judasze 2021.

9. Łukasz Mejza

Łukasz Mejza | Fot. Facebook

Do Sejmu startował w 2019 roku z list PSL w Zielonej Górze, jednak mandat poselski objął dopiero w marcu tego roku, po śmierci posłanki Jolanty Fedak. W parlamencie szybko zdradził ludowców i rozpoczął współpracę z Adamem Bielanem. W październiku oficjalnie dołączył do Partii Republikańskiej, następnie został wiceministrem w Ministerstwie Sportu. Kilka tygodni później media obiegły doniesienia o jego kontrowersyjnej działalności paramedycznej i podał się do dymisji. Mamy nadzieję, że to szczera pokuta, z której wyciągnie wnioski na przyszłość.

>>> Czytaj także: „Piękne i drapieżne. Lwice Lewicy 2021”

8. Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan | Fot. TVP Info

Szatan w tym roku wstąpił w media społecznościowe tej popularnej do niedawna aktorki o anielskim wyglądzie. To jak pluła nienawiścią, obelgami i wulgaryzmami pod adresem funkcjonariuszy, oburzyło Polaków tak bardzo, że zaczęli masowo składać wypowiedzenia we współpracującej z celebrytką firmie Play. Teraz Barbara Kurdej-Szatan nie może liczyć na nowe intratne kontakty. Może w nadchodzącym roku dojrzeje, zmądrzeje i zrozumie jak obrzydliwe było jej zachowanie.

7. Ewa Kopacz

Ewa Kopacz | Fot. „Stan zagrożenia”

Chociaż o Ewie Kopacz nie mówi się w ostatnim czasie często, bo urzęduje teraz w Parlamencie Europejskim, w kwietniu było o niej naprawdę głośno. W dokumencie Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” pokazano szokujące zdjęcia, na których była premier Polski z uśmiechem na twarzy i filiżanką kawy w ręku pozuje pośród… zwłok ofiar katastrofy. Tych obrazów Polacy nigdy już nie zapomną.

6. Bart Staszewski

Bart Staszewski | Fot. YouTube

W tym roku konkurencja postawiła poprzeczkę wysoko, więc w rankingu Judasze 2021 zajmuje dopiero szóste miejsce. Bart Staszewski regularnie szkaluje Polskę w zagranicznych mediach, mówi o urojonych strefach wolnych od LGBT i podsyca homofobiczne nastroje w kraju. Bez mrugnięcia okiem zniszczył lata pracy takich aktywistów jak Robert Biedroń i sprawił, że przeciętny Kowalski zamiast postrzegać osoby nieheteronormatywne jako rozsądnych normalnych ludzi, ma przed oczami wizerunek geja profanującego symbole narodowe, atakującego Polskę i jej świętości, kłamcę i awanturnika. Za obrzydliwy coming out historyka Łukasza Jasiny i szykowanie go za to, że nie ma lewackich poglądów, powinien zniknąć z przestrzeni publicznej, więc w nadchodzącym roku nie będziemy pisać o tej zdemoralizowanej osobie.

>>> Sprawdź nasz profil na Instagramie!

5. Donald Tusk

Donald Tusk | Fot. Facebook

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki kilka miesięcy temu i został okrzyknięty nadzieją opozycji. Jednak, jak dotąd, jego aktywność to pasmo rozczarowań. Brak programu, obsesja na punkcie PiS i Jarosława Kaczyńskiego, podgrzewanie emocji wśród i tak spolaryzowanego już społeczeństwa. Jakby tego było mało, kilka tygodni temu naraził życie pieszych w terenie zabudowanym, gdzie pędził ponad 100 km na godzinę, a kilka dni zszokował opinię publiczną rasistowskim „żartem” pod adresem Portugalczyków. Cóż, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść… .

4. Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk | Fot. TVN24

– Śmiecie. Wataha psów – tak nazwał strzegących naszego bezpieczeństwa żołnierzy Władysław Frasyniuk. Wypowiedź padła na antenie TVN24, a prowadzący nie zareagował na te obrzydliwe słowa. Dzień przed wigilią Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła przeciw niemu akt oskarżenia. Sprawa ma ruszyć w nadchodzącym roku.

>>> Obserwuj nas na Twitterze!

3. Paulo Sousa

Paulo Sousa | Fot. Facebook

Przed nami arcyważny mecz z Rosją w marcu – Polska ma jeszcze szansę wywalczyć awans do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze – a selekcjoner prowadzący naszą drużynę postanowił uciec z Polski. „Zdrajca”, „dezerter” to tylko najłagodniejsze określenia jakie pojawiły się pod adresem trenera z Portugalii. Dziennikarze sportowi i działacze piłkarscy nie zostawili na nim suchej nitki. PZPN szuka już następcy i w 2022 roku zobaczymy jaki będzie finał tej historii.

2. Adam Michnik

Adam Michnik i Wojciech Jaruzelski | Fot. TVP

Nagrania, które zobaczyliśmy w dokumencie „Magazynie Śledczym” Anity Gardias, zbulwersowały Polaków. Naczelny „Gazety Wyborczej” pod wpływem alkoholu obściskiwał się z komunistycznym zbrodniarzem gen. Wojciechem Jaruzelskim, obściskiwał go, całował, a nawet wyznawał mu miłość. W jeden wieczór, jak domek z kort, posypał się bohaterski mit, który Michnik budował wokół swojej osoby od dekad.

1. Emil Czeczko

Emil Czeczko
Emil Czeczko

Polski żołnierz Emil Czeczko porzucił służbę i uciekł na Białoruś. Mężczyzna szybko zaczął robić karierę w reżimowych mediach białoruskich, którym chętnie udzielał wywiadów i atakował Polskę. Stwierdził np. że flagę Polski mógłby spuścić w toalecie. W przeszłości Czeczko katował własną matkę. To zdecydowania najbardziej obrzydliwa postać dobiegającego końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *