KULTURA

Aelin z “The Voice of Poland” wydała eurowizyjny singiel. Będzie hit?

Utwór “We’re not afraid” został stworzony z myślą o polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji. Kompozycja wpada w ucho od pierwszych dźwięków. Czy Aelin ma szansę na tzw. dziką kartę i zawalczy o możliwość reprezentowania Polski w Liverpoolu?

Tetiana Diachenko, czyli Aelin, pochodzi z Ukrainy i mieszka w Polsce. Wokalistka wzięła udział w ostatniej edycji “The Voice of Poland”, gdzie zachwyciła jury i publiczność. Była wymieniana jako jedna z faworytek kultowego programu, a jej odpadnięcie przed samym finałem spotkało się z niezadowoleniem wielu fanów muzycznego show.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Aelin prezentuje autorski utwór. Posłuchaj “We’re not afraid”

Młoda artystka nie zwalnia tempa i wykorzystuje swoją popularność. Pod skrzydłami agencji Music Nation Kamila Przebindowskiego konsekwentnie rozwija obiecującą karierę. Kolejnym krokiem miał być udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji 2023.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

10 lutego Aelin poinformowała, że zgłosiła się do polskich eliminacji z utworem “We’re not afraid”, czyli “Nie boimy się”. Fani od razu zaczęli spekulować, że utwór będzie odnosił się do tragicznej sytuacji Ukrainy w związku z agresją Rosji. Aelin współtworzyła zarówno muzykę, jak i tekst.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Finał polskich preselekcji do konkursu Eurowizji 2023 odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 26 lutego. Na scenie zaprezentuje się dziesięcioro wykonawców. W poprzednich latach Telewizja Polska lubiła podgrzewać emocje wokół konkursu i w ostatniej chwili wręczała tzw. dziką kartę jeszcze jednemu wykonawcy. Chociaż w tym roku TVP ogłosiła, że tego nie zrobi, wszystko jest jeszcze możliwe.

Czy dzika karta zostanie przyznania również i w tym roku, a otrzyma ją Aelin? Przekonamy się o tym w najbliższych dniach.