NEWSYPOLITYKA

Chaos przed Sejmem. Czy Polacy powiedzą “dość”?

Przepychanki przed Sejmem to ostateczna klęska klasy politycznej, która rządzi od trzech dekad. Ten obrazek będzie ilustrował jej zmierzch w podręcznikach.

Posłowie PiS próbowali wprowadzić do gmachu sejmowego polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Doszło do awantury i przepychanek między nimi a strażą marszałkowską. Świat obiegły żenujące zdjęcia. Tak chcemy być postrzegani? Jako niezdolne do cywilizowanego dialogu społeczeństwo, które rozwiązuje problemy siłą?

Obserwuj wpolskimmiescie.pl na Facebooku – jest nas już ponad 20 tysięcy!

“Wojny plemienne polskich jaskiniowców”. Ostatni sezon?

Pozostaje mieć nadzieję, że to jedne z ostatnich odcinków ponad trzydziestoletniego serialu pt. “Wojny plemienne polskich jaskiniowców”. Polacy przebudzili się obywatelsko. Wierzę, że to kwestia 2-3 kadencji, gdy powstanie rząd managerski, tworzony przez wszystkie partie, które przekroczą próg wyborczy.

Premier będzie w nim nowoczesnym managerem, który sprawnie zarządza Sejmem – jak dobrze prosperującą firmą. Ministrowie wybierani będą wg kompetencji, a nie partyjnej przynależności. Będziemy realizować wieloletnie, spójne strategie, a nie wywracać wszystko do góry nogami co cztery lata.

Wszelkie różnice zdań będą rozwiązywane podczas dyskusji, negocjacji i burz mózgów, żeby zawsze znaleźć kompromis – kłótnie i populizm będą spotykały się ze społecznym ostracyzmem. Wszyscy będziemy grać do jednej, biało-czerwonej bramki.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Instagramie i nie przegap nowych treści

Koniec brutalnego i sekciarskiego społeczeństwa

Politycy, którzy nas dzielą, zajmują się sobą, a nie Polakami; kłamią, byle dostać się do koryta – trafią na śmietnik historii. Tak jak i skrajna lewica oraz radykalna prawica znikną z przestrzeni publicznej.

Polityk w społeczeństwie świadomym jest od zarządzania i administrowania, a nie od ideologizowania. Czas brutalnego i sekciarskiego społeczeństwa dobiega końca.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Twitterze i bądź na bieżąco

Demokratyczna polityka przyszłości to dialog

Demokratyczna polityka przyszłości to dialog, bezprzemocowa komunikacja, szacunek, wizjonerstwo, sumienność. Dlatego wybierajmy mądrze i wspierajmy mądrych.

Wszystko jest w naszych rękach. Czy politycy będą elitą, z której będziemy dumni – czy będą atencjuszami, cynikami, populistami i partyjnymi fanatykami, na których patrzymy ze wstydem i zażenowaniem?

Bo politycy to lustro całego społeczeństwa. Dlatego zmiany musimy zacząć od samych siebie – tu i teraz 🕊️

Kamil Starczyk