WYDARZENIA

Elektrownia Powiśle, PGE Narodowy, Stodoła. Weekend w stolicy

Imprezy w Warszawie od 17 do 19 lutego, czyli co będzie działo się w ten weekend. Koncerty, wystawy oraz atrakcje dla miłośników designu. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Was w najbliższych dniach w Warszawie.

Coś dla fanów designu, kotów i Harre’go Pottera. Mikołaj Kopernik we własnej osobie, dzieła Leonarda da Vinci, Vincenta Van Gogha i Pablo Picasso oraz ikony motoryzacji. Kultowe figurki LEGO, zawody łyżwiarskie i wystawa z… ludzkich ciał. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Elektrownia Powiśle – Designer Market

Designer Market 18 – 19 lutego w Elektrowni Powiśle (fot. Elektrownia Powiśle)

W Elektrowni Powiśle od soboty do niedzieli trwać będzie zimowa edycja Designer Market. Znajdziecie tam projekty najlepszych marek i projektantów. Będziecie mogli zaopatrzyć się w designerskie ubrania, dodatki, biżuteria, akcesoria domowe, kosmetyki, a nawet strefa z winylami.

Gdzie: Elektrownia Powiśle

Kiedy: 18 – 19 lutego

Stodoła – Harry Potter Symfonicznie

Harry Potter Symfonicznie w Stodole (fot. materiały prasowe)

Sobotni wieczór w klubie Stodoła to pozycja obowiązkowa dla fanów Harry’ego Pottera i koneserów muzyki symfonicznej. Będziecie mieli okazję usłyszeć na żywo najlepsze kompozycje ze wszystkich filmów o najsłynniejszym czarodzieju świata w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Bilety od 180 złotych.

Kiedy: 18 lutego

Gdzie: Stodoła

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds (fot. materiały prasowe)

Najliczniej odwiedzana wystawa świata po czterech latach przerwy wraca do Warszawy. Tym razem możemy podziwiać ją w całkiem nowej odsłonie, Vital. Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała i instalacje multimedialne. W ciekawy sposób porównuje zdrowe ciała z tymi, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom, np. wskutek zażywania używek. Bilety od 50 złotych.

Kiedy: do 2 kwietnia

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni (fot. materiały prasowe)

Fascynujące i pożądanie od dekad przez miłośników sztuki na całym świecie. Dwadzieścia wiernych replik jednych z najdroższych obrazów m.in. – Leonarda da Vinci, Vincenta Van Gogha, Pablo Picasso, Willema de Kooninga, Francisa Bacona czy Jacksona Pollocka czy Pabla Picasso zobaczycie w Galerii Północnej. Bilety 6/7 złotych.

Kiedy: do 12 marca

Gdzie: Galeria Północna (1 piętro)

Centrum Nauki Kopernik – Urodziny Mikołaja Kopernika

Centrum Nauki Kopernik – Urodziny Mikołaja Kopernika (fot. materiały prasowe)

19 lutego obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Centrum Nauki Kopernik przygotowało na ten dzień wyjątkowe wydarzenie. Z tej okazji Centrum Nauki Kopernik zaprosiło go do siebie. – Jeśli chcesz złożyć życzenia Mikołajowi Kopernikowi, przyjdź do nas w niedzielę. Gwarantujemy ogromne zaskoczenie i niezapomniane wrażenia. Kopernik pojawi się we własnej osobie, będzie można z nim porozmawiać, a także zrobić zdjęcie, nagrać film – zapraszają organizatorzy.

Kiedy: 19 lutego

Gdzie: Centrum Nauki Kopernik

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji (fot. PGE Narodowy)

McLaren P1, Ferrari SF90 czy Ford GT to tylko niektóre z gwiazd wystawy na Stadionie Narodowym. Zobaczycie tam 70 kultowych samochodów i 15 motocykli. – Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć – reklamują wystawę jej organizatorzy. Bilety od 45 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: PGE Narodowy

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Blue City – Wystawa Figurek LEGO

Blue City – Wystawa Figurek Lego (fot. bluecity.pl)

Nie lada gratka dla fanów kultowych klocków LEGO. Zobaczycie tam aż 1300 figurek Star Wars, ponad 800 figurek Super Heros i ponad 800 figurek Ninjago. Na wystawie znajdziecie również ludziki z limitowanych kolekcji oraz ostatnie egzemplarze na świecie. Bilety 35/39 zł.

Kiedy: do 29 kwietnia

Gdzie: Blue City (poziom -1)

Torwar – Zawody Łyżwiarskie XIX Mini Europa 2023

Zawody łyżwiarskie na Torwarze (fot. materiały prasowe)

Podczas tegorocznej imprezy zaprezentują się najlepsi łyżwiarze i łyżwiarki figurowe z całej Europy. Swoją obecność zapowiedziało ponad 300 zawodników, którzy będą rywalizować w aż 36 konkurencjach. Wstęp na zawody bezpłatny.

Kiedy: 17 – 19 lutego

Gdzie: COS Torwar

PGE Narodowy

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby (fot. materiały prasowe)

W Muzeum Nowa Praga zobaczycie skarb egipskiego faraona, odkryty 100 lat temu w jego grobowcu w Dolinie Królów. Wystawa przyciągnęła w Europie już 6,5 mln zwiedzających. W Warszawie zobaczymy ponad 1000 replik eksponatów, w tym maskę pośmiertną egipskiego władcy i jego pozłacany sarkofag. Wstęp 60/70 złotych.

Kiedy: do 23 kwietnia

Gdzie: Muzeum Nowa Praga

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem (fot. Muzeum Karykatury)

To pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury. W tym roku stworzona przez Kornela Makuszyńskiego postać obchodzi 90. urodziny. W trakcie zwiedzania można przeciskać się, przeskakiwać, zjeżdżać i wspinać się w przestrzeni muzeum, która wypełniona jest oryginalnymi kadrami i rysunkami z przedwojennych wydań “Przygód Koziołka Matołka”. Bilety po 11 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: Muzeum Karykatury

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych. Udanej zabawy!