NEWSY

Eurowizja 2023. Blanka reprezentantką Polski w Liverpoolu

Poznaliśmy reprezentanta Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. W Liverpoolu z utworem “Solo” wystąpi Blanka. Czy Polska ma szanse na zwycięstwo?

Polskie preselekcje do konkursu Eurowizji 2023 odbyły się 26 lutego i transmitowane były tradycyjnie przez TVP1. Przewodniczącą tegorocznego jury była Edyta Górniak, która z piosenką “To nie ja” wywalczyła dla Polski, najwyższe dotąd, drugie miejsce podczas konkursu Eurowizji w 1994 roku.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Blanka reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji. Posłuchaj utworu “Solo”

Do tegorocznych polskich preselekcji zakwalifikowało się dziesięcioro wykonawców: Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, Felivers, Maja Hyży, Jann, Natasza Urbańska, Yan Majewski, Alicja Szemplińska i Kuba Szmajkowski.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Głosami jury i widzów reprezentantem Polski w tegorocznym konkursie Eurowizji została Blanka, która wykona w Liverpoolu utwór “Solo”. Czy ten taneczny kawałek zapewni nam zwycięstwo w tym największym na świecie konkursie piosenki? Przekonamy się o tym już w maju.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

W tegorocznym konkursie Eurowizji wystąpi łącznie 37 reprezentacji. W wielkim finale zobaczymy 26 z nich – dwudziestkę wyłonią dwa koncerty półfinałowe, a pozostałe sześć miejsce zajmą przedstawiciele tzw. „Wielkiej Piątki” (są to Włosi, Niemcy, Francuzi, Hiszpanie i Brytyjczycy) i ubiegłoroczny zwycięzca – w tym przypadku Ukraina.

Półfinały Eurowizji 2023 zostały zaplanowane na 9 i 11 (z udziałem Polski) maja. Zaś wielki finał odbędzie się w sobotę, 13 maja.