NEWSY

Eurowizja 2023. Kuba Szmajkowski reprezentantem Polski?

Młody wokalista zaprezentował premierowy utwór “Do The Dance”. To oficjalna propozycja muzyczna, która weźmie udział w polskich preselekcjach do tegorocznego konkursu Eurowizji. TVP ogłosiła dziś listę dziesięciorga wykonawców, którzy powalczą o możliwość reprezentowania Polski w Liverpoolu.

Kuba Szmajkowski to ulubieniec polskich nastolatków. Jest finalistą pierwszej edycji programu “The Voice Kids”. Przez trzy lata był wokalistą popularnego polskiego boysbandu 4Dreamers. Od dwóch lat rozwija solowy projekt i systematycznie wspina się po kolejnych szczeblach muzycznej kariery.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Kuba Szmajkowski zaprezentował “Do The Dance”. Będzie hit?

Młody wokalista nie próżnuje i postanowił ponownie spróbować swoich sił w krajowych preselekcjach do kultowego konkursu Eurowizji. W zeszłym roku, głosami widzów i jurorów, zajął czwarte miejsce, a kawałek “LOVESICK” był grany przez wiele rozgłośni radiowych. Czym nas zaskoczy tym razem?

Tegoroczna propozycja Kuby to połączenie takich gatunków jak dance i pop, która nawiązuje do brzmień lat ’90. Kawałek porywa do tańca już od pierwszych dźwięków. – “Do The Dance” jest propozycją świetnej zabawy, aby chociaż na moment oderwać się od smutków i problemów dnia codziennego – tłumaczy młody wokalista.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

– Chciałbym, żeby piosenka zaraziła wszystkich optymizmem i sprawiła, że zaczniecie tańczyć i śmiać najgłośniej jak to tylko możliwe. Niech “Do The Dance” będzie utworem, który poprawi Wam humor w najgorszy dzień – dodaje Kuba Szmajkowski.

Eurowizja 2023. Kiedy odbędą się polskie preselekcje?

Najbliższe tygodnie będą dla 21-letniego artysty czasem ciężkiej pracy. Nie dość, że przygotowuje się do występu podczas polskich preselekcji do konkursu Eurowizji, to cały czas pracuje nad nowym materiałem muzycznym ze szwedzkimi producentami muzycznymi.

Podczas krajowych preselekcji zobaczymy w sumie dziesięcioro wykonawców z następującym utworami:

  • Ahlena – “Booty”
  • Blanka – “Solo”
  • Dominik Dudek – “Be Good”
  • Felivers – “Never Back Down”
  • Maja Hyży – “Never Hide”
  • Jann – “Gladiator”
  • Natasza Urbańska – “Lift You Up”
  • Yan Majewski – “Champion”
  • Alicja Szemplińska – “New Home”
  • Kuba Szmajkowski – “Do The Dance”

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Polskie preselekcje do konkursu Eurowizji 2023 odbędą się 26 lutego o 17:30. Koncert będzie można obejrzeć na antenie TVP1. Szefową pięcioosobowego jury będzie Edyta Górniak.

Natomiast wielki finał w Liverpoolu odbędzie się 13 maja. W zeszłym roku konkurs zwyciężyła Ukraina, którą reprezentował zespół Kalush Orchestra z utworem “Stefania”.