NEWSY

Eurowizja 2023. TVP podjęła decyzję ws. dyskwalifikacji “piosenki o dupie”

Rada programowa TVP w czwartek wyraziła zaniepokojenie tekstem jednej z piosenek, które zakwalifikowały się w tym roku do eurowizyjnych preselekcji, podkreślając, że “opowiada głównie o dupie”. Chodzi o utwór “Booty” Ahleny. Czy piosenkarka wystąpi podczas niedzielnego koncertu i będzie mogła wykonać kontrowersyjny kawałek?

Telewizja Polska zdecydowała się nie wycofywać kontrowersyjnego utworu „Booty” Ahleny z niedzielnego koncertu preselekcyjnego do tegorocznej Eurowizji – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Nie będzie również zmiany tekstu, w którym artystka śpiewa o “tłustej dupie”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Ahlena: dupa, dupa, dupa taka tłusta. Wiem, że tego chcesz

Cała afera rozpoczęła się w czwartek, od krótkiego oświadczenia członka rady programowej Telewizji Polskiego i byłego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego. – Skandaliczne niedopatrzenie, powiedziałbym, że to upadek. Ta piosenka nigdy nie powinna trafić do preselekcji – oburzył się Daszczyński.

Członek rady programowej TVP przytoczył tłumaczenie fragmentu tekstu piosenki “Booty”:

„Dupa, dupa, dupa, dupa, dupa taka tłusta. Wiem, że naprawdę, naprawdę, naprawdę tego chcesz. Wszystkie jego suki mnie nienawidzą, nienawidzą mnie, nienawidzą mnie, są wściekłe. Mogę mieć ciebie, jego i jego i jego ojca. Nie ma znaczenia, jestem jego jedynym pragnieniem dupa, dupa, dupa”

– Proszę mi wybaczyć słownictwo, ale ta “dupa” jest tam wszędzie – skomentował w rozmowie z mediami.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

“Booty” na językach Polaków. Czy Ahlena pojedzie na Eurowizję?

W sieci trwa burza wokół utwory Ahleny. Jedni wskazują, że “booty” to “pośladki”, a nie “dupa, podkreślając, że w utworze chodzi o samoakceptację i ciałopozytywność. Drudzy są oburzeni i apelują o zdyskwalifikowanie piosenki z polskich preselekcji. Głos w sprawie zabrała również sama wokalistka. – Moja piosenka jest wielowymiarowa, co widać po najróżniejszych reakcjach odbiorców, u których wydaje się budzić głębokie emocje. Jak to bywa ze sztuką, w każdym rezonuje inaczej, w zależności od tego, przez co przeszedł w życiu – tłumaczy.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

– Mam nadzieje, że nastolatki, jak i dojrzalsze pokolenie patrząc na mnie i to jak jestem osobą, będą wiedziały, że nie muszą się zmieniać, by czuć się pięknymi – dodaje Ahlena.

Koncert “Tu bije serce Europy!”, podczas którego poznamy polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji, odbędzie się już w niedzielę, 26 lutego, o 17:30 w TVP1. W tym roku do polskich preselekcji zakwalifikowali się: Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, Felivers, Maja Hyży, Jann, Natasza Urbańska, Yan Majewski, Alicja Szemplińska i Kuba Szmajkowski.