KULTURA

Eurowizja 2024. Justyna Steczkowska zachwyciła Europę. Posłuchaj “WITCH-ER Tarohoro”

Polska wygra wreszcie konkurs Eurowizji? Propozycja Justyny Steczkowskiej rozpaliła fanów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. “Jarga drago wese trado istra wejar valveladodeja” – czy słowiańskie słowa mocy przyniosą nam szczęście? Utwór “WITCH-ER Tarohoro” jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Justyna Steczkowska zapowiedziała, że ma zamiar zgłosić się do konkursu Eurowizji 2024. W tym celu przygotowała utwór “WITCH-ER Tarohoro”, którego premiera miała miejsce 29 grudnia 2023 roku. Utwór spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów Eurowizji zarówno z Polski, jak i innych krajów, którzy zgodnie uważają, że ma szansę na sukces w konkursie.

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek reprezentowała już Polskę na konkursie w 1995 roku. Wtedy wystąpiła w Dublinie z piosenką “Sama”. Teraz 51-letnia diwa chce wrócić na międzynarodową scenę jako doświadczona artystka.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Eurowizja 2024. O czym jest “WITCH-ER Tarohoro”?

“WITCH-ER Tarohoro” to piosenka napisana po angielsku z elementami języka słowiańskiego. Co mówi o niej sama Justyna?

Tym utworem chcę wam opowiedzieć o naszej słowiańskiej sile, odwadze i niezwykłej energii, która jest zaklęta w muzyce i słowach. “Jarga drago wese trado istra wejar valveladodeja”… To właśnie niezwykłe słowiańskie słowa mocy, które wraz z piosenką będą dodawały wam siły i odwagi. Będą was otulały miłością i chroniły przed złą i ciężką energią. W tej piosence zawarta jest nasza pierwotna siła tworzenia, kreatywności i prawdziwej mocy.

Utwór powstał w wyniku współpracy Justyny Steczkowskiej z Hotelem Torino w składzie: Patryk Kumór i Dominik Buczkowski-Wojtaszek. Udział w tworzeniu piosenki brał udział także kompozytor Emilian Waluchowski. Autorkami słów są Maria Dzielęciak (Marissa) oraz Carla Fernandes.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Czy Justyna Steczkowska pojedzie na Eurowizję?

Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób Telewizja Polska wybierze reprezentanta Polski na Eurowizję 2024. Możliwe, że odbędą się preselekcje, w których weźmie udział Justyna Steczkowska. Jeśli tak się stanie, to jej szanse na zwycięstwo będą duże.

Oczywiście, ostateczna decyzja o tym, czy Justyna Steczkowska pojedzie na Eurowizję, należy do Telewizji Polskiej. Jednak biorąc pod uwagę jej popularność i talent, a także pozytywny odbiór jej eurowizyjnej propozycji, można powiedzieć, że ma ona duże szanse na to, aby reprezentować Polskę w konkursie w 2024 roku.

Eurowizyjny utwór wokalistka premierowo zaśpiewa na “Sylwestrze marzeń z Dwójką”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

“WITCH-ER Tarohoro” posłuchacie w serwisach streamingowych oraz tutaj: