NEWSY

Eurowizja Junior 2023. Poznaliśmy polską reprezentantkę!

12-letnia Maja Krzyżewska będzie reprezentowała Polskę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Młoda wokalistka została wybrana w specjalnym odcinku programu TVP “Szansa na sukces”. Maja wystąpi w Nicei z utworem “I Just Need A Friend”.

W eliminacjach do konkursu wzięło udział pięcioro kandydatów: Gracjana Górka, która wykonała przebój Miley Cyrus “Flowers”; Leon Olek, który zaśpiewał utwór Tones and I “Dance Monkey”; Daria Malicka z piosenką Rosy Linn “Snap”; Filip Robak z hitem Harry’ego Stylesa “As It Was” oraz Maja Krzyżewska, która wykonała “Photograph” Ed Sheerana. Wszyscy wcześniej wzięli udział w programie “The Voice Kids”.

Eurowizja Junior 2023. Reprezentantką Polski Maja Krzyżewska

Do drugiego etapu eliminacji przeszli Leon Olek oraz Maja Krzyżewska, którzy zaprezentowali oryginalną piosenkę, przygotowaną specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior – “I Just Need A Friend”. Tekst piosenki składa się z wersów zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

O wyborze polskiego reprezentanta zadecydowało głosowanie widzów. Tym sposobem podczas tegorocznej Eurowizji Junior, który odbędzie się w Nicei, Polskę będzie reprezentowała Maja Krzyżewska. 12-letnia wokalistka pochodzi z Suwałk. Swój głos szkoli w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury.