NEWSYSTYL ŻYCIA

Ewa Minge: feminizm to jest jakaś totalna głupota 

– Bo jak świat światem kobiety rządziły tym światem. Byłyśmy szyją niejednej głowy i to mądrą szyją. Uważam, że pozbywamy się ogromnego pierwiastka kobiecości – powiedziała 56-letnia polska projektantka.

Ewa Minge to projektantka mody, autorka książek i osobowość medialna pochodzenia tatarskiego. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych projektantek w Polsce. Jej projekty cechuje oryginalność, śmiałość i elegancja. Artystka była gościem najnowszego odcinka podcastu Żurnalisty. Rozmowa wywołała w mediach burzę.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Ewa Minge: Doświadczyłam przemocy w związku

Ewa Minge w podcaście Żurnalisty poruszyła temat feminizmu. – Ja uważam, że feminizm to jest jakaś totalna głupota – powiedziała projektantka.

– Uważam, że ja nigdy nie odczułam w żaden sposób tego, że jestem kobietą i jestem w czymś gorsza. Mało tego, jeżeli kiedykolwiek gdzieś tam coś się tliło i coś się działo, to potrafiłam taką ripostę dać, tak się zaprezentować w ciągu trzech pierwszych minut, że pan siadał i nie było żadnej dyskusji – tłumaczyła.

– Doświadczyłam przemocy w związku i to grubej. Nie miała ona nic wspólnego z płcią, a moją naiwnością i faktem, że trafiłam na bestię. Bestia może być tak samo mężczyzną jak i kobietą. Proszę posłuchać wywiadu i będzie to jaśniejsze co mówię – dodała projektantka.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Ewa Minge. Ikona polskiej mody

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 roku w Szczecinku. Już w dzieciństwie wykazywała zainteresowanie modą. W szkole szyła dla siebie i koleżanek ubrania. Po ukończeniu liceum plastycznego w Szczecinie wyjechała do Warszawy, gdzie rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych.

W 1990 roku Ewa Minge założyła własną firmę modową. Jej pierwsza kolekcja, zaprezentowana w 1994 roku, okazała się dużym sukcesem. Wkrótce jej projekty zaczęły być sprzedawane w najlepszych sklepach w Polsce i na świecie.

Ewa Minge jest autorką wielu autorskich kolekcji ubrań, które prezentowała na pokazach mody m.in. w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku i Tokio. Jej ubrania nosiły takie gwiazdy jak Madonna, Kylie Minogue, Claudia Schiffer i Natalia Siwiec.

Oprócz projektowania mody, Ewa Minge jest również autorką kilku książek, w tym “Moda to moja pasja” i “Ewa Minge. Moje życie i moda”. Jest również aktywną uczestniczką życia publicznego. Współpracowała z różnymi organizacjami społecznymi i charytatywnymi.

Ewa Minge to prawdziwa ikona polskiej mody. Jej projekty są inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie.