WYDARZENIA

Festiwal Nowe Epifanie, POLIN Music Festival, targi dla zwierząt. Weekend w stolicy

Imprezy w Warszawie od 24 do 26 lutego, czyli co będzie działo się w ten weekend. Festiwale, wystawy oraz atrakcje dla miłośników zwierząt. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Was w najbliższych dniach w Warszawie.

Coś dla fanów psów i kotów. Prawdziwa uczta dla fanów teatru i sztuki. Kultowe figurki LEGO, zimowe miasteczko i wystawa z… ludzkich ciał. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Centrum Praskie Koneser – Targi Dla Zwierzaków

Centrum Praskie Koneser – Targi Dla Zwierzaków. Fot. materiały prasowe

Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników zwierzaków. Króluje tu przede wszystkim asortyment dla psów i kotów. Na targach znajdziecie niszowe marki, polskie produkty i zagraniczne perełki. Na co dzień niedostępne w dużych sklepach, jedyne w swoim rodzaju. Wstęp bezpłatny.

Gdzie: Centrum Praskie Koneser

Kiedy: 25 lutego

CS Wilanów – Największe Zimowe Miasteczko w Warszawie

CS Wilanów – Największe Zimowe Miasteczko w Warszawie

Na lodowisko w Centrum Sportu Wilanów zawita największe zimowe miasteczko w Warszawie. Będziecie mogli skorzystać z doświadczenia najlepszych instruktorów łyżwiarstwa. Nie zabraknie również ciekawych atrakcji dla osób, szukających miejskich, rodzinnych rozrywek. Bilety wg standardowego cennika CS Wilanów.

Kiedy: 25 – 26 lutego

Gdzie: CS Wilanów

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds (fot. materiały prasowe)

Najliczniej odwiedzana wystawa świata po czterech latach przerwy wraca do Warszawy. Tym razem możemy podziwiać ją w całkiem nowej odsłonie, Vital. Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała i instalacje multimedialne. W ciekawy sposób porównuje zdrowe ciała z tymi, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom, np. wskutek zażywania używek. Bilety od 50 złotych.

Kiedy: do 2 kwietnia

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni (fot. materiały prasowe)

Fascynujące i pożądanie od dekad przez miłośników sztuki na całym świecie. Dwadzieścia wiernych replik jednych z najdroższych obrazów m.in. – Leonarda da Vinci, Vincenta Van Gogha, Pablo Picasso, Willema de Kooninga, Francisa Bacona czy Jacksona Pollocka czy Pabla Picasso zobaczycie w Galerii Północnej. Bilety 6/7 złotych.

Kiedy: do 12 marca

Gdzie: Galeria Północna (1 piętro)

XIV edycja Festiwalu Nowe Epifanie

Rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Nowe Epifanie (fot. materiały prasowe)

Czternasta edycja Festiwalu Nowe Epifanie poświęcona jest pojęciu otchłani. Program teatralny Nowych Epifanii otwiera premiera “Gości Wieczerzy Pańskiej” w reżyserii Tomasza Fryzła. Ten, bazujący na filmie Ingmara Bergmana spektakl, opowiada o otchłani człowieka zawieszonego między dawną nadzieją, a aktualnie doświadczanym jej brakiem. W programie festiwalu premiery teatralne, pokazy gościnne, wystawa, potańcówka, koncerty muzyki dawnej oraz kulinaria. Wydarzenia biletowane + bezpłatne eventy.

Kiedy: 22 lutego – 2 kwietnia

Gdzie: Wg repertuaru na stronie festiwalu

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji (fot. PGE Narodowy)

McLaren P1, Ferrari SF90 czy Ford GT to tylko niektóre z gwiazd wystawy na Stadionie Narodowym. Zobaczycie tam 70 kultowych samochodów i 15 motocykli. – Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć – reklamują wystawę jej organizatorzy. Bilety od 45 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: PGE Narodowy

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Blue City – Wystawa Figurek LEGO

Blue City – Wystawa Figurek Lego (fot. bluecity.pl)

Nie lada gratka dla fanów kultowych klocków LEGO. Zobaczycie tam aż 1300 figurek Star Wars, ponad 800 figurek Super Heros i ponad 800 figurek Ninjago. Na wystawie znajdziecie również ludziki z limitowanych kolekcji oraz ostatnie egzemplarze na świecie. Bilety 35/39 zł.

Kiedy: do 29 kwietnia

Gdzie: Blue City (poziom -1)

POLIN Music Festival 2023

POLIN Music Festival 2023 (fot. polin.pl)

Pięć koncertów, polskie prawykonania znakomitych utworów i premiery wyjątkowych płyt – po dwóch latach pandemicznej przerwy powraca POLIN Music Festival. Na scenie wystąpią m.in. David Krakauer, Michael Guttman, Jing Zhao, Alexey Botvinov, Kwartet Śląski, Bastarda Trio oraz orkiestry: Sinfonia Varsovia i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Bilety na stronie muzeum.

Kiedy: 24 – 26 lutego

Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby (fot. materiały prasowe)

W Muzeum Nowa Praga zobaczycie skarb egipskiego faraona, odkryty 100 lat temu w jego grobowcu w Dolinie Królów. Wystawa przyciągnęła w Europie już 6,5 mln zwiedzających. W Warszawie zobaczymy ponad 1000 replik eksponatów, w tym maskę pośmiertną egipskiego władcy i jego pozłacany sarkofag. Wstęp 60/70 złotych.

Kiedy: do 23 kwietnia

Gdzie: Muzeum Nowa Praga

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem (fot. Muzeum Karykatury)

To pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury. W tym roku stworzona przez Kornela Makuszyńskiego postać obchodzi 90. urodziny. W trakcie zwiedzania można przeciskać się, przeskakiwać, zjeżdżać i wspinać się w przestrzeni muzeum, która wypełniona jest oryginalnymi kadrami i rysunkami z przedwojennych wydań “Przygód Koziołka Matołka”. Bilety po 11 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: Muzeum Karykatury

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych. Udanej zabawy!