WYDARZENIA

Festiwal Roślin, kuchnia azjatycka, moda vintage. Weekend w stolicy

Imprezy w Warszawie od 10 do 12 marca – co będzie działo się w ten weekend? Festiwale, wystawy, targi dla dla miłośników roślin, mody i motoryzacji. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach w Warszawie.

Oscarowy wieczór w kinie Muranów. Prawdziwa uczta dla fanów Picasso, da Vinci i van Gogha . Kultowe figurki LEGO, ikony motoryzacji i wystawa z… ludzkich ciał. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Festiwal Roślin – Stadion Narodowy

Festiwal Roślina. Wiosna 2023 – Stadion PGE Narodowy. Fot. materiały prasowe

To największy w Polsce targ roślin doniczkowych w atrakcyjnych cenach. Znajdziecie tu dziesiątki gatunków wspaniałych roślin doniczkowych, nowe wzory doniczek, książkę o hodowli roślin doniczkowych w domu, torby tekstylne, akcesoria dla pasjonatów i wiele innych. A wszystko w atrakcyjnych cenach. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Gdzie: PGE Narodowy

Kiedy: 11-12 marca

Targi Vintage – Mysia 3

Targi Vintage – Mysia 3

Projekt to inicjatywa mająca na celu aktywne promowanie rzeczy z drugiego obiegu. Będą na Was czekały wyselekcjonowane ubrania, w tym z szaf stylistów, dodatki, książki, winyle, dział design oraz vintage kids. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z upcyclingu. Targi w sobotę od 10 do 20. Wstęp bezpłatny.

Kiedy: 11 marca

Gdzie: Mysia 3

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds

Pałac Kultury i Nauki – Wystawa Body Worlds (fot. materiały prasowe)

Najliczniej odwiedzana wystawa świata po czterech latach przerwy wraca do Warszawy. Tym razem możemy podziwiać ją w całkiem nowej odsłonie, Vital. Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała i instalacje multimedialne. W ciekawy sposób porównuje zdrowe ciała z tymi, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom, np. wskutek zażywania używek. Bilety od 50 złotych.

Kiedy: do 2 kwietnia

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni

Galeria Północna – Wystawa Picasso i inni (fot. materiały prasowe)

Fascynujące i pożądanie od dekad przez miłośników sztuki na całym świecie. Dwadzieścia wiernych replik jednych z najdroższych obrazów m.in. – Leonarda da Vinci, Vincenta Van Gogha, Pablo Picasso, Willema de Kooninga, Francisa Bacona czy Jacksona Pollocka czy Pabla Picasso zobaczycie w Galerii Północnej. Bilety 6/7 złotych.

Kiedy: do 12 marca

Gdzie: Galeria Północna (1 piętro)

Festiwal Azjatycki – Pałac Kultury i Nauki

Festiwal Azjatycki – Pałac Kultury i Nauki

Jesteście miłośnikami street foodu? Uwielbiacie egzotyczne smaki, a kuchnia azjatycka należy do waszych ulubionych? To weekendowe wydarzenie jest dla was. Dymiące tajskie stragany, oryginale chińskie pierogi czy aromatyczny phad thai? A może gruzińskie chaczapuri czy japoński ramen? Pałac Kultury zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

W ten weekend w Pałacu Kultury trwają aż trzy festiwale, na które możecie wejść w ramach jednego biletu: Festiwal Azjatycki,  Festiwal Kawy i Czekolady oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Bilety już od 7 złotych.

Kiedy: 11-12 marca

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji

PGE Narodowy – Ikony Motoryzacji (fot. PGE Narodowy)

McLaren P1, Ferrari SF90 czy Ford GT to tylko niektóre z gwiazd wystawy na Stadionie Narodowym. Zobaczycie tam 70 kultowych samochodów i 15 motocykli. – Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć – reklamują wystawę jej organizatorzy. Bilety od 45 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: PGE Narodowy

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Blue City – Wystawa Figurek LEGO

Blue City – Wystawa Figurek Lego (fot. bluecity.pl)

Nie lada gratka dla fanów kultowych klocków LEGO. Zobaczycie tam aż 1300 figurek Star Wars, ponad 800 figurek Super Heros i ponad 800 figurek Ninjago. Na wystawie znajdziecie również ludziki z limitowanych kolekcji oraz ostatnie egzemplarze na świecie. Bilety 35/39 zł.

Kiedy: do 29 kwietnia

Gdzie: Blue City (poziom -1)

Oscarowy wieczór w Kinie Muranów

Oscarowy wieczór w Kinie Muranów

W najbliższą niedzielę warszawskie kino Muranów wyświetli najlepsze krótkometrażowe filmy animowane, które zostały nominowane do tegorocznych Oscarów. Zobaczymy takie tytuły jak “Latający żeglarz”, “Rok siusiaków”, “Chłopiec, kret, lis i koń”, “Struś powiedział mi, że świat nie istnieje i chyba mu wierzę” oraz “Handlarze lodu”. Wstęp 30 złotych.

Kiedy: 12 marca

Gdzie: Kino Muranów

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby (fot. materiały prasowe)

W Muzeum Nowa Praga zobaczycie skarb egipskiego faraona, odkryty 100 lat temu w jego grobowcu w Dolinie Królów. Wystawa przyciągnęła w Europie już 6,5 mln zwiedzających. W Warszawie zobaczymy ponad 1000 replik eksponatów, w tym maskę pośmiertną egipskiego władcy i jego pozłacany sarkofag. Wstęp 60/70 złotych.

Kiedy: do 23 kwietnia

Gdzie: Muzeum Nowa Praga

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem

Muzeum Karykatury – Fikaj z Koziołkiem Matołkiem (fot. Muzeum Karykatury)

To pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury. W tym roku stworzona przez Kornela Makuszyńskiego postać obchodzi 90. urodziny. W trakcie zwiedzania można przeciskać się, przeskakiwać, zjeżdżać i wspinać się w przestrzeni muzeum, która wypełniona jest oryginalnymi kadrami i rysunkami z przedwojennych wydań “Przygód Koziołka Matołka”. Bilety po 11 zł.

Kiedy: do 19 marca

Gdzie: Muzeum Karykatury

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych – na FacebookuInstagramie i Twitterze. Udanego weekendu!