POLITYKA

“Gdzie? Proszę o konkrety”. Oskar Szafarowicz masakruje działacza Polska2050

Adam Gomoła z Polska2050 stwierdził w debacie z Oskarem Szafarowiczem z PiS, że “prawo unijne jest ponad prawem polskim – dzięki śp. prof. Lechowi Kaczyńskiemu, który podpisał Traktat Lizboński”. Gdy został poproszony o podanie konkretnego artykułu, stwierdził, że “nie będzie wnikał w konkrety”.

W ostatnim odcinku programu “Młodzi w polityce” starli się ze sobą Oskar Szafarowicz (PiS) i Adam Gomoła (Polska2050). Ten drugi nie będzie wspominał tego pojedynku zbyt dobrze. Jego występ śmiało można podsumować słynną sentencją “kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Czy ceni pan dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego?”

Jednym z tematów, które zostały poruszone w programie, była Unia Europejska. Adam Gomoła stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie próbowało wyprowadzić z niej Polskę. Wtedy Oskar Szafarowicz poprosił o konkrety. – Czy ceni pan dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego? – zapytał niespodziewanie działacz formacji Szymona Hołowni. – Tak, absolutnie – odpowiedział mu młody polityk PiS.

Adam Gomoła był już pewien, że ograł rozmówce, za pomocą socjotechnicznej sztuczki. – To świetnie. Bo to właśnie Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński, który stwierdza jasno, że Polska godzi się na to, aby prawo unijne było ponad prawem polskim – przekonywał. I wtedy się zaczęło.

Oskar Szafarowicz ze stoickim spokojem zaczął dopytywać, który artykuł traktatu mówi wprost o nadrzędności prawa unijnego. – Nie będę wnikał w konkrety – odpowiedział zmieszany Gomoła.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Szafarowicz prosi o argumenty. Gomoła atakuje personalnie

Gdy młody działacz Prawa i Sprawiedliwości nie odpuszczał, dopytując o konkretny artykuł, Gomoła nie potrafił odpowiedzieć, ale stwierdził, że… może się o to założyć. Jednak Oskar Szafarowicz konsekwentnie chciał dyskutować na argumenty. Wtedy zmieszany przedstawiciel ugrupowania Polska2050 zaczął atakować swojego przeciwnika.

– Jeden z nas będzie prawnikiem. Panu, po jutrzejszej rozprawie na Uniwersytecie Warszawskim, nie będzie dane dokończyć tych studiów – zaczął grozić Adam Gomoła.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

“Uwielbiam ten moment, gdy próbuję masakrować konkretami (wcześniej przytaczałem głosowanie europosłów totalnej opozycji, którym to wynikom kolega z Polski2050 zaprzeczał), a interlokutor opozycyjny włącza tryb: wycieczki personalne – skomentował debatę Oskar Szafarowicz.