KULTURATOP

Gwiazda Hollywood szuka polskich korzeni. “Prawdziwy ból” – kiedy w kinach?

PKP Intercity, rondo Dmowskiego czy pomnik Powstania Warszawskiego – to tylko niektóre miejsca w Polsce, jakie zobaczymy w produkcji “Prawdziwy ból”. W rolach głównych reżyser filmu Jesse Eisenberg oraz Kieran Culkin znany z “Sukcesji”. Aktorzy wcielają się w dwóch braci, którzy chcą poznać kraj, z którego pochodzą ich przodkowie.

– Film jest listem miłosnym do Polski, został zainspirowany moją wycieczką do tego kraju – tłumaczy Jesse Eisenberg, reżyser filmu.

Obserwuj wpolskimmiescie.pl na Facebooku – jest nas już ponad 20 tysięcy!

“Cześć Polsko, tu Jesse Eisenberg”. “Prawdziwy ból” doceniony na festiwalu

Do premiery filmu zostało jeszcze kilka miesięcy, a obraz już jest doceniany przez krytyków i widzów. Produkcja pojawiła się na festiwalu Sundance Eisenberg, gdzie zdobyła nagrodę im. Waldo Salta za najlepszy scenariusz. Była także nominowana w kategorii najlepszy dramat.

“Prawdziwy ból” to historia dwóch braci, w których role wcielają się Eisenberg i Culkin. Po śmierci ukochanej babci postanawiają poznać rodzinną ojczyznę – Polskę. Podczas tej podróży, odkrywają nie tylko nieznane dotąd miejsca oraz fakty z historii ich rodziny, ale próbują też odbudować trudne i pełne napięć relacje.

Znaczna część produkcji była kręcona w Warszawie, ale ujęcia były realizowane łącznie w pięciu miastach w tym m.in. w Lublinie, Radomiu czy Krasnystawie.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Instagramie i nie przegap nowych treści

“Prawdziwy ból”. Sentymentalna podróż do Polski

David (Jesse Eisenberg) i Benji (Kieran Culkin) to bracia których relacje są dalekie od idealnych. Podczas sentymentalnej podróż do Polski, odkrywają jej nieznane zakątki i rodzinne sekrety. Mężczyźni muszą zmierzyć się nie tylko z bolesną przeszłością, ale również z własnymi problemami. Czy ta podróż zbliży ich do siebie, a może pogłębi narastające między nimi konflikty?

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Twitterze i bądź na bieżąco

“Prawdziwy ból” to pełna humoru i wzruszeń opowieść o rodzinnych więzach, żałobie i poszukiwaniu własnej tożsamości.

W Stanach Zjednoczonych film pojawi się 18 października. Nie znamy jeszcze daty polskiej premiery.

ks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *