KULTURA

Izabela Sobota powraca. Zobacz nowy teledysk grupy WANDAL

Nadzieja polskiej sceny muzycznej powraca w wielkim stylu. Izabela Sobota dołączyła do składu grupy WANDAL. Jak podkreśla zespół, nowy singiel powstał ze świadomości dziejów i ciągłości dokonań naszych przodków. W sieci pojawił się właśnie teledysk do utworu “Dziady”.

Szerszej publiczności dała się poznać w programie “X-Factor”, gdzie zachwyciła jurorów. – Gdyby emocje były potrawami, to przytyłbym chyba ze sto kilo – podsumował jej występ Kuba Wojewódzki. Od tego czasu Izabela Sobota wzięła udział w wielu muzycznych projektach i wystąpiła na kilkudziesięciu imprezach. Często występuje w śląskich klubach, bowiem wokalistka pochodzi z Mysłowic. Jednak teraz wszystko może się zmienić, a jej twórczość dotrzeć do ogólnopolskiej publiki.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Izabela Sobota. Jej talent zauważyła sama Edyta Górniak

W zeszłym roku Izabela Sobota wzięła udział w programie “Szansa na sukces”, gdzie zmierzyła się z niezwykle trudnym repertuarem diwy polskiej piosenki, Edyty Górniak. Od tego czasu kariera Izabeli nabiera rozpędu. Jej talentem zachwycił się m.in. Kamil Przebindowski z Music Nation. W ramach tej współpracy powstał energetyczny medley “ROCKABYE”.

Zespół WANDAL z nową wokalistką. Zobacz teledysk do utworu “Dziady”

Na początku tego roku młoda wokalistka dołączyła do składu WANDAL, a pierwszym efektem tej kolaboracji jest singiel “Dziady”. Nieoczywisty, etniczny podkład muzyczny, którego archaiczne rytmy zostały nagrane w pełni akustycznie, zaskakuje siłą melodii. – To echo dziejów uderzające pełną mocą. Płynie prosto z serca rwącym nurtem – wskazują muzycy.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Teledysk został nagrany na Żywiecczyźnie. Same “dziady” to iście pogańskie święto, a jego kolorowe szaleństwo czuć od pierwszych dźwięków. Zespół WANDAL pokazuje nam, że warto czerpać z korzeni, a nie ślepo podążać za trendami.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Gdyby Wandale wysłali ten kawałek na konkurs Eurowizji, śmiało mogliby liczyć na sukces – co najmniej na miarę ukraińskiej grupy Go_A, która również nie wstydzi się czerpać z folku i utworem “SHUM” wyśpiewała sobie podczas finału miejsce w pierwszej piątce.