POLITYKA

Kamil Starczyk: Mam prośbę do wszystkich polityków

– Ugrupowanie, które weźmie sobie do serca ten apel, może liczyć na mój głos w październiku – zapowiedział na Twitterze/X Kamil Starczyk, redaktor naczelny portalu wpolskimmiescie.pl.

15 października 2023 roku Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na kolejną kadencję. Wybory te są wyjątkowe pod wieloma względami. Po pierwsze, odbywają się one w czasie, gdy Polska zmaga się z wieloma wyzwaniami, w tym z inflacją, wojną na Ukrainie i kryzysem klimatycznym. Po drugie, polaryzacja polskiego społeczeństwa jest silna jak nigdy dotąd, a politycy dodają oliwy do ognia, kłócąc się i wzajemnie oskarżając.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Wybory 2023. Największe wyzwania dla polskiej klasy politycznej

Wojna na Ukrainie jest jednym z najważniejszych tematów kampanii wyborczej. Większość partii deklaruje poparcie dla Ukrainy i pomoc w jej obronie. Jednak między poszczególnymi partiami występują różnice zdań w kwestii polityki zagranicznej. PiS opowiada się za utrzymaniem twardej linii wobec Rosji, podczas gdy PO i inne partie opozycyjne opowiadają się za poszukiwaniem kompromisu.

Inflacja jest kolejnym ważnym tematem kampanii wyborczej. W ostatnich miesiącach ceny żywności, energii i innych towarów rosły w szybkim tempie. Rząd PiS podjął działania mające na celu złagodzenie skutków inflacji, jednak wielu Polaków jest niezadowolonych z jego działań.

Kryzys klimatyczny to kolejny istotny temat kampanii wyborczej. Polska jest jednym z krajów najbardziej zagrożonych skutkami zmian klimatycznych. Rząd PiS nie uznaje zmian klimatycznych za priorytet i nie podjął działań w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Partie opozycyjne natomiast opowiadają się za podejmowaniem działań w celu ochrony środowiska.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Kamil Starczyk: Niech każda partia zajmie się sobą

W obecnej sytuacji geopolitycznej chciałoby się powiedzieć “wszystkie ręce na pokład”. Jednak politycy wolą się kłócić, wyzywać i wzajemnie atakować. Apel do nich wystosował redaktor naczelny wpolskimmiescie.pl Kamil Starczyk. – Mam prośbę do wszystkich polityków: niech każda partia zajmie się sobą, a nie tym, co zrobiły/czego nie zrobiły inne ugrupowania – napisał na Twitterze.

My, wyborcy, nie jesteśmy idiotami, mamy dostęp do informacji i potrafimy samodzielnie myśleć. Nas, wyborców, interesuje WASZ program, WASZ pomysł na Polskę, WASZE konkretne propozycje. Nam, wyborcom, marzy się nowoczesna Polska, w której dominuje dialog ponad podziałami, debata bez przemocy i kompromis. Nie chcemy prymitywnej Polski, w której nadal prowadzi się partyjne wojenki – podkreślił Kamil Starczyk.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Czy politycy wezmą sobie te słowa do serca? To, jak bardzo spolaryzowane jest nasze społeczeństwo, najlepiej pokazuj najnowszy sondaż Kantar dla “Gazety Wyborczej”:

xxx