WYDARZENIA

Kino plenerowe, silent disco, jazz na Starówce. Warszawa na weekend

Imprezy i wydarzenia w Warszawie od 7 do 9 lipca – co będzie działo się w ten weekend? Podróże, fotografia i muzyka. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach w Warszawie.

Festiwal Strefa Ciszy. Potańcówki przy fontannie. Koncerty Chopinowskie, bezpłatne warsztaty fotograficzne i kino plenerowe. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu!

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Kraina uśmiechu z plecakiem – Slajdowisko z Tajlandii – Szmulowizna

Kraina uśmiechu z plecakiem – Slajdowisko z Tajlandii – Szmulowizna

W ramach cotygodniowego wieczoru artystycznego w Domu Sąsiedzkim “Szmulowizna” odbędzie się spotkanie z Tajlandią. To świetna okazja, aby wyruszyć w podróż wąskimi, zatłoczonymi uliczkami Bangkoku, taksówką “tuk-tuk” na pływający targ, do pięknych buddyjskich świątyń oraz na rajskie plaże. Poznacie uroki dżungli, zobaczycie z czego powstaje kauczuk i przekonacie się jakie zwierzęta strzegą Świątyni Tygrysów. Podczas spotkania odbędziecie podróż po bogactwie kolorów, zapachów i smaków! Spotkanie rozpocznie się o 18:30.

Gdzie: Dom Sąsiedzki “Szmulowizna”

Kiedy: 7 lipca

Silent Disco nad Wisłą – Pomost 511

Silent Disco nad Wisłą – Pomost 511

Na plaży nad Wisłą od lat nawiązują się przyjaźnie i rodzą uczucia – miłości na lata i wakacyjne przygody! Już w sobotę odbędzie się nadwiślańskie SILENT DISCO, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Do wybory trzy muzyczne kanały i trzy różne imprezy. Wybierz swoją ulubioną, tańcz i śpiewaj! Zagrają: Miss Insane Sun DJ Smartee DJ Fafik. Koszt wypożyczenia słuchawek to 30 zł (płatność gotówką).

Kiedy: 8 lipca

Gdzie: Pomost 511

Festiwal Strefa Ciszy – Scena Opowiadaczy – Łazienki Królewskie

Festiwal Strefa Ciszy – Scena Opowiadaczy – Łazienki Królewskie

Zaczerpnięta z legend Indian Yurok muzyczna opowieść o wędrówce poprzez znany i nieznany świat, aż do świata poza nim, gdzie spotkać można Mądrą Duszę Wieloryba, przejrzeć się w zwierciadle nocy lub zapalić fajkę z mieszkającą przy Dwóch Szczytach Szeptuchą. UMAI współtworzą performerki z wieloletnim stażem scenicznym i twórczym – Agnieszka Mendel i Basia Songin – poruszające się na pograniczu kilku mediów: muzyki, teatru, opowieści i filmu. Wstęp wolny.

Kiedy: 8 – 9 lipca

Gdzie: Łazienki Królewskie

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Potańcówki Przy Fontannie – Multimedialny Park Fontann

Potańcówki Przy Fontannie – Multimedialny Park Fontann

Stołeczna Estrada po raz kolejny zaprasza warszawiaków do tańca. Jeżeli macie ochotę się poruszać, wpadnijcie w sobotę na Podzamcze przy Multimedialnym Parku Fontann. Start o 19:00, wstęp wolny.

Kiedy: 8 lipca

Gdzie: Multimedialny Park Fontann

Jazz na Starówce – Rynek Starego Miasta

Jazz na Starówce – Rynek Starego Miasta

Leszek Kułakowski International Quintet – wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej! Usłyszymy specjalny, retrospektywny międzynarodowy projekt okazji Jubileuszu 30 – lecia pracy artystycznej. pianisty zwanego przez krytykę “wizjonerem jazzu”. W twórczości zafascynowany jest jazzem traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami polskiego jazzu i światowego jazzu, koncertował na najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy i USA.

Kiedy: 8 lipca

Gdzie: Rynek Starego Miasta

Bezpłatne warsztaty fotograficzne – Królikarnia

Bezpłatne warsztaty fotograficzne – Królikarnia

Spacerując po Mokotowie będziecie robić zdjęcia i uczyć się fotografowania. Prowadzący warsztaty każdorazowo objaśni problem fotograficzny: kompozycja, poprawne naświetlanie, głębia ostrości, korekta perspektywy, itd. Na spacer trzeba zabrać swój aparat. Na niedzielnym spacerze przyjrzycie się jak mieszkańcy Warszawy spędzają czas w okolicy Królikarni. Nauczycie się radzić sobie ze światłem – w pełnym słońcu i w cieniu drzew. Jak fotografować ludzi w ruchu, a jak odpoczywających nieruchomo? Zbiórka: 11.00 przy wejściu głównym do ogrodu Królikarni. Spacer trwa 3 godziny. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: joannakinowska@sdk.waw.pl

Kiedy: 9 lipca

Gdzie: Królikarnia

Koncerty Chopinowskie – Łazienki Królewskie

Koncerty Chopinowskie – Łazienki Królewskie

Co tydzień w niedzielę zapraszamy pod Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, gdzie będziecie mieli okazję posłuchać recitali w wykonaniu znakomitych pianistów z Polski, Argentyny, Francji, Hiszpanii, Włoch, Korei Południowej, Chin, USA, Wietnamu i Japonii. Współorganizatorami koncertów są Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Koncerty odbywają się o godz. 12:00 i 16:00.

Kiedy: 14 maja – 24 września

Gdzie: Łazienki Królewskie

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej 2023 – Żegańska 1

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej 2023 – Żegańska 1

Rozpoczął się kolejny sezon z bezpłatnym Kinem na Plaży Romantycznej. Kino pod chmurką to świetny pomysł na spędzenie letnich wieczorów. W najbliższą niedzielę pokaz szalonej komedii “Dzikie historie”.

Kiedy: 9 lipca

Gdzie: Plaża Romantyczna

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych – na FacebookuInstagramie i Twitterze. Udanego weekendu!