KSIĄŻKINEWSY

Książka na weekend: Monika Jabłońska i “Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II”

“Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II” to zbiór wywiadów Moniki Jabłońskiej ze świadkami pontyfikatu św. Jana Pawła II. Wśród nic znalazły się takie osoby jak Dalajlama XIV, kard. Stanisław Dziwisz, George Weigel, Melania Trump czy Placido Domingo.

Książka “Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II”, która najpierw ukazała się w Stanach Zjednoczonych, miała swoją polską premierę 25 września 2023 roku w Polsce. Prezentacja z udziałem autorki oraz jednego z jej rozmówców, ks. prof. Roberta Skrzypczaka, odbyła się 4 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Monika Jabłońska, autorka książki “Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II” | fot. Kamil Starczyk

Jan Paweł II. Papież, który zmienił świat

“Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II” to zbiór 47 wywiadów. Monika Jabłońska zaznaczyła, że przeprowadziła ich 70, dlatego też planowana jest druga część książki.

To książka o naszej pamięci o Papieżu, owoc rozmów z ponad pięćdziesięcioma naukowcami, dyplomatami, przyjaciółmi Jana Pawła II, pracownikami podległymi Papieżowi, duchownymi i świeckimi.

Był prawdopodobnie najbardziej wpływową postacią drugiej połowy XX wieku – w rzeczywistości jego wpływ trwa nadał. Ukształtował historię Kościoła i dosłownie zmienił świat. Przez całe życie św. Jan Paweł II był otoczony przez grono współpracowników i przyjaciół – znali go jako człowieka, studenta, aktora, wykładowcę, profesora, mistrza, poetę, pisarza, twórcę, kapłana i w końcu jako Papieża, ale też przywódcę politycznego, rozmówcę czy też po prostu jako “wujka” i przyjaciela. To właśnie z głosów tych ludzi została utkana ta książka w jedną, spójną całość.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Syn Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana o książce Moniki Jabłońskiej

W tej książce Monika Jabłońska ukazuje w fascynujący sposób wysiłki Papieża Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana, zmierzające do wyzwolenia Polski spod sowieckiej dominacji. Dla Papieża ta misja uwolnienia zniewolonych narodów inspirowana była jego zaangażowaniem w budowanie cywilizacji miłości i prawdy, przezwyciężania zła dobrem. W tej ujmującej opowieści autorka rysuje obraz papieskiego przywództwa oraz moralnej klarowności w jego dążeniu do przywrócenia człowiekowi wolności i godności ocenia – Edwin Meese III, były Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych.

Monika Jabłońska doskonale uchwyciła siłę relacji między św. Janem Pawiem II i moim ojcem, Prezydentem Ronaldem Reaganem. Ukazuje ona i potwierdza, że dla Opatrzności nie istnieją przypadki – wskazuje Michael Reagan, syn Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Książka “Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II” jest już dostępna w polskich księgarniach.