KULTURANEWSY

Kultowa komedia “Sami swoi” powraca. Kto pojawi się w obsadzie filmu?

Trwają prace nad prequelem jednej z najpopularniejszych polskich komedii. Autorem scenariusz jest Andrzej Mularczyk, a reżyserem Artur Żmijewski. Jakich aktorów zobaczymy w nowej odsłonie filmu “Sami swoi”?

Film, na którym się wychowałem i oglądałem go dziesiątki razy. Nie ma chyba w Polsce nikogo, kto nie znałby historii skłóconych ze sobą rodzin – Karguli i Pawlaków. “Sami swoi” to kultowy tytuł w historii polskiej kinematografii. Scenariusz do niego napisał Andrzej Mularczyk, a za reżyserię odpowiadał Sylwester Chęciński.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Sami swoi” powracają. Kogo zobaczymy na ekranie?

“Sami swoi” premierę mieli w 1967 roku. Film zachwycił widzów i doczekał się kontynuacji. W 1974 roku odbyła się premiera części drugiej “Nie ma mocnych”, a w 1977 trzeciej – “Kochaj albo rzuć”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Po ponad czterdziestu latach rozpoczęły się prace na prequelem kultowej komedii. Zdjęcia powstają w w jednym z oddziałów Muzeum Wsi Kieleckiej – w Parku Etnograficznym w Tokarni. Film ma pojawić się w kinach w przyszłym roku.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Twórcy ujawnili pierwsze nazwiska z obsady nowej produkcji. Na ekranie pojawi się Anna Dymna, filmowa wnuczka Kargula i Pawlaka. Oprócz niej w filmie wystąpią m.in. Zbigniew Zamachowski, Adam Ferency, Paulina Gałązka, Wojciech Malajkat i Mirosław Baka.