NEWSY

Mistrzyni Świata Zofia Klepacka: Jan Paweł II jest moim idolem

– Moim idolem zawsze był i będzie nasz Ojciec Święty Jan Paweł II. To autorytet do naśladowania – wyznała Zofia Noceti-Klepacka, polska windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata oraz brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Polską wstrząsnął wyemitowany w TVN24 reportaż Marcina Gutowskiego. Materiał dotyczył działań kard. Karola Wojtyły z okresu, gdy był metropolitą krakowskim. Przedstawiono w nim tezę, że wielki Polak miał ukrywać przypadki pedofilii w Kościele.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Franciszkańska 3. Co Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele?

W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż “Franciszkańska 3”, w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz rzekoma reakcja na nie metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W materiale pojawiły się także wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, który napisał kontrowersyjną książkę “Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

Emisja reportażu wywołała burzę i gorącą dyskusję w przestrzeni publicznej. Historycy i dziennikarze zwracają uwagę na to, że głównym źródłem, na którym opiera się materiał Marcina Gutowskiego, są dokumenty PRL-owskich Służb Bezpieczeństwa, które za wszelką ceną chciały zniszczyć polski Kościół, fabrykując materiały, tworząc propagandę oraz prześladując – a nawet mordując, jak w przypadku ks. Jerzego Popiełuszki – duchownych.

– Ataki na Jana Pawła II prowadzone przez media liberalne są oparte na mało wiarygodnych materiałach komunistycznej policji politycznej – powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Zofia Klepacka: Jan Paweł II to autorytet do naśladowania

Materiał TVN24 spotkał się z oburzeniem większości katolików. Wielu Polaków zarzuca reportażowi brak wiarygodnych źródeł. Część polityków udostępniła w swoich mediach społecznościowych zdjęcia św. Jana Pawła II z legendarnym cytatem “Nie lękajcie się”.

Głos na temat polskiego papieża zabrała mistrzyni świata Zofia Noceti-Klepacka. – Moim idolem zawsze był i będzie nasz Ojciec Święty Jan Paweł II. To autorytet do naśladowania – przyznała.

– Trwa obrzydliwa nagonka na Ojca Świętego, dlatego nie oglądam od dawna stacji TVN i nie czytam Newsweeka. Pozostaje modlitwa – dodała sportsmenka.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Kamil Starczyk: Jan Paweł II to nasz ojciec

Ożywione dyskusje na temat św. Jana Pawła II trwają w Polsce od wielu tygodni. O swoim stosunku do Ojca Świętego pisze również redaktor naczelny portalu wpolskimmiescie.pl:

Dla mojego pokolenia św. Jan Paweł II jest symbolem oporu przed komuną, głosicielem dobrej nowiny i jednym z twórców wolnej Polski. Szanujemy go i będziemy szanować. Oddajemy mu cześć w modlitwach – był naszym ojcem i duchowych przewodnikiem. Dzięki niemu nie lękamy się.

Kamil Starczyk

A kim dla Was jest św. Jan Paweł II? Dajcie znać w naszych mediach społecznościowych: na FacebookuInstagramie i Twitterze.