NEWSYSTYL ŻYCIA

Najlepsze miasta do życia w Polsce. Lider jest tylko jeden

Warszawa, Kraków, Poznań czy Katowice? Eksperci wzięli pod lupę takie kwestie jak bezrobocie, wynagrodzenia, dostępność do lekarza, przestępczość czy jakość powietrza. W którym polskim mieście żyje się najlepiej?

Polska jest krajem o bogatej historii i kulturze, a także o wielu pięknych miastach – do wyboru, do koloru. Jakie są najlepsze miasta do życia w Polsce?

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Ranking najlepszych miast do życia w Polsce. Gdzie żyje się najlepiej?

Raport przygotowała redakcja Business Insider. – Po raz pierwszy w tak kompleksowy sposób podeszliśmy do analizy sytuacji społeczno-ekonomicznej w największych polskich miastach – wskazują dziennikarze. W efekcie powstał ranking najlepszych miast do życia, który dla wielu może być zaskakujący.

Business Insider przygotował ranking 16 wojewódzkich miast. Stolica Wielkopolski zajęła pierwsze miejsce – to w Poznaniu Polakom żyje się najlepiej.

Pod uwagę wzięto sześć kategorii: bezrobocie, wynagrodzenia, dostępność mieszkań i opieki lekarskiej, przestępczość oraz jakość powietrza. Poznań we wszystkich kategoriach jest w pierwszej dziesiątce, co daje mu pozycję lidera

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Najlepsze miasta do życia w Polsce. Kto jeszcze na podium?

Drugie miejsce w rankingu zajęła stolica Górnego Śląska. Katowice wygrywają w kategorii dostępności mieszkań. Miejsce trzecie zajęło Opole, które może się pochwalić najlepszą jakością powietrza z analizowanych przez nas miast.

Zaskoczeniem może być wynik obecnej i byłej stolicy Polski, które znalazły się poza pierwszą dziesiątką. Choć są w czołówce, jeśli chodzi o wysokie zarobki i niskie bezrobocie, to przez ekstremalne ceny mieszkań i złą jakość powietrza są w dole rankingu. Warszawa zajęła dopiero 14 miejsce, a Kraków 11.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Najlepsze miasta do życia w Polsce wg Business Insidera:

1. Poznań

2. Katowice

3. Opole

4. Wrocław

5. Olsztyn

6. Bydgoszcz

7. Gorzów Wielkopolski

8. Rzeszów

9. Łódź

10. Lublin

11. Kraków

12. Gdańsk

13. Szczecin

14. Warszawa

15. Kielce

16. Białystok