NEWSY

Nastolatek planował zamach terrorystyczny w Polsce. Rok temu przeszedł na islam

18-latek planował przeprowadzenie w Polsce zamachu terrorystycznego – w tym celu chciał użyć pasa szahida. Pod koniec ubiegłego roku zmienił wyznanie na islam. Jego wzorem był m.in. Osama Bin Laden, były szef Al-Kaidy.

ABW poinformowała, że do zatrzymania doszło 16 czerwca na terenie województwa dolnośląskiego. Mężczyzna – w porozumieniu z innymi osobami, podającymi się za organizację terrorystyczną tzw. Państwa Islamskiego – planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w Polsce.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

ABW zatrzymała 18-latka. Planował zamach terrorystyczny

Jak ustaliła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, chłopak inspirował się działalnością tzw. Państwa Islamskiego oraz ISIS. Zbierał informacje i półprodukty do wykonania pasa szahida, przy pomocy którego planował zrealizować zamach bombowy na budynek urzędu państwowego w Polsce.

Funkcjonariusze ABW przeprowadzili przeszukania również w miejscach zamieszkania osób, które pozostawały w kontakcie z podejrzanym i posiadały wiedzę na temat planowanego zamachu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Chciał użyć pasa szahida. Co mu teraz grozi?

Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźnie przedstawiono również zarzut planowania zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozi mu 10 lat więzienia.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco