NEWSY

“Nie ma zgody na tolerowanie zwyrodnialców”. Pandora Gate. Afera pedofilska na polskim Youtube

– Tak mocnego materiału jeszcze nie było – twierdzi Sylwester Wardęga. Jego nowy film to efekt prywatnego śledztwa. Zawiera on obrzydliwe screeny i wypowiedzi rzekomego autorstwa popularnych youtuberów. Sprawa, która dotyczy nie tylko Stuu, lecz także Boxdela czy Dubiela, została już zgłoszona do odpowiednich służb. Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

“Pandora Gate” to film, o którym mówi cały polski internet. Sylwester Wardęga odsłania w nim kulisy skandalu z udziałem znanego youtubera Stuu oraz jego równie znanych przyjaciół. Stuu, wykorzystując swoją pozycję oraz oddanie młodych fanek, miał pisać z nimi w perwersyjny i wulgarny sposób, zapraszać na imprezy, częstować alkoholem, upijać i wykorzystywać seksualnie.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Celebrytom nie wolno więcej”. Wiceminister interweniuje, premier komentuje

Film Sylwestra Wardęgi wywołał burzę w sieci i mediach, a do sprawy odnosić zaczęli się politycy. – Celebrytom nie “wolno więcej”. Jeśli to prawda, co media donoszą o pedofilskich działaniach znanych youtuberów, powinni oni stanąć przed sądami i ponieść surową karę. Proszę ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro, aby prokuratorzy wszczęli śledztwa w tych sprawach – napisał w mediach społecznościowych wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

Swojego oburzenia nie ukrywa premier Mateusz Morawiecki, który odniósł się do sprawy w nagraniu wideo. – To jest coś tak okropnego, że musimy wszyscy, na czele z państwem polskim zrobić wszystko, by zapobiegać zachowaniu patocelebrytów – mówi i dodaje, że ujawnione informacje to dopiero wierzchołek góry lodowej. 

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

– Jako rodzic i jako premier uważam, że państwo polskie, respektując prawo do prywatności powinno chronić dzieci i młodzież. Nie ma zgody na pedofilię i patocelebryckie zachowania. To działanie zwyrodnialców i będziemy się starali je wykorzenić – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Sylwester Wardęga swoim filmem otworzył puszkę Pandory, a kolejne doniesienia mogą być jeszcze bardziej bulwersujące. Podobny film tworzy także Konopski i ma on rzucić światło również na sprawy dotyczące innych influencerów. Mam nadzieję, że będzie to przestrogą dla wszystkich – w dobie internetu coraz trudniej być anonimowym i wierzę, że dzięki temu w przyszłości nie będzie dochodziło do podobnych sytuacji.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco