NEWSY

“Nie zażywam narkotyków”. Antoni Królikowski wydał oświadczenie

Aktor został w sobotę zatrzymany przez policję. Narkotest wykazał, że 34-latek jest pod wpływem środków odurzających. Antoni Królikowski odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych i wydał specjalne oświadczenie.

Antoni Królikowski to popularny aktor młodego pokolenia. 34-latek pochodzi z aktorskiej rodziny – jego rodzice to Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski. Na kinowym ekranie zadebiutował w roli Janka “Yerby” w kultowej komedii “Lejdis” Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Antek zagrał m.in. w takich hitach jak “Miłość nad rozlewiskiem”, “Bodo”, “Miasto 44”, “Polityka” czy “Bad Boy”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Aktor od lat jest bohaterem rubryk plotkarskich, głównie za sprawą kolejnych związków. Jednak w ostatnią sobotę na trafił na strony główne większości polskich serwisów informacyjnych z zupełnie innego powodu.

Antek Królikowski zatrzymany przez policję. Jest oświadczenie aktora

W sobotnie popołudnie patrol ruchu drogowego skontrolował pojazd marki Audi. – Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających – poinformował Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. Służby nie podały jego tożsamości, jednak dziennikarze szybko ustalili, że to aktor Antoni K. Informację potwierdził w końcu menadżer Antka, a on sam wyraził zgodę na publikację wizerunku.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Antoni Królikowski odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych. W oświadczeniu, które zamieścił w relacji na Instagramie, potwierdził, że do zatrzymania doszło około godziny 16.00. “Zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem” – dodał aktor.

“Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki” – napisał aktor.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Medyczna marihuana. Antoni Królikowski cierpi na stwardnienie rozsiane

Następnie 34-latek wyjaśnia, że “w przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może utrzymywać się, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi”.

“Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień” – zaapelował w oświadczeniu aktor.

W zeszłym roku Antek Królikowski przekazał, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Z tego powodu stosuje medyczną marihuanę.