NEWSYPOLITYKA

Ordo Iuris wyrzucone z siedziby w Warszawie. Jerzy Kwaśniewski prosi o pomoc

– Przed kilkoma godzinami otrzymałem pismo wzywające Instytut Ordo Iuris do “niezwłocznego opuszczenia budynku PAST-y” – potwierdził Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris otrzymał niezwłoczny nakaz opuszczenia swojego biura w Warszawie. Informacja o tym dotarła do organizacji we wtorek 1 sierpnia. To nie pierwsza taka sytuacja. Ordo Iuris było już wyrzucone z biura w Brukseli.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Ordo Iuris: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego zachowała się bezprawnie

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zarządzająca tym historycznym miejscem Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego postanowiła bezprawnie, sprzecznie z zawartymi umowami, usunąć nas ze względu na dbałość “o swój wizerunek również poprzez odpowiedni nabór najemców” – informuje Ordo Iuris.

– Stanęła przed nami konieczność walki o nasze prawa i o możliwość dalszego, nieskrępowanego prowadzenia działalności Instytutu Ordo Iuris w naszej siedzibie. Tej samej, która z pomocą naszych Darczyńców została podniesiona z ruiny i przystosowana do nowoczesnych potrzeb pracy biurowej. Aby obronić nasze prawo i obowiązywanie zawartych umów, będziemy potrzebowali Państwa pomocy – wskazuje Jerzy Kwaśniewski.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Ordo Iuris wyrzucone z siedziby w Warszawie. Jerzy Kwaśniewski prosi o pomoc

“Dlatego w tej sytuacji, jestem zmuszony pilnie prosić o Państwa pomoc. Jedno jest pewne – bez nacisku na Fundację Polskiego Państwa Podziemnego oraz na Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Ordo Iuris stanie wobec widma utraty możliwości spokojnej pracy w swej siedzibie. To co można zrobić już dziś, to prosty telefon lub e-mail w naszej sprawie do Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego (numer telefonu: 22 620 12 80 lub 22 624 14 77; adres e-mail: sekretariat@fundacja-ppp.pl) i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (numer telefonu: 22 620 12 85 lub 22 620 12 87; adres e-mail: biuro@armiakrajowa.org.pl) z żądaniem honorowania zawartych z nami umów” – prosi o pomoc Jerzy Kwaśniewski.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

– Wiem, że nie jesteśmy osamotnieni. Wierzę także, że obie te organizacje powinny zrozumieć, jak wielki błąd popełniają, usiłując bezprawnie wyrzucić nas z lokalu, który wynajęliśmy aż do 2033 roku – dodaje prezes Ordo Iuris.