NEWSY

Ostrzeżenie przed huraganem. Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę

Trąby powietrzne i burze. Nad Bałtykiem prognozowany jest huragan, a także sztorm. Na Śnieżce wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 200 km na godzinę.

Jak podaje serwis dobrapogoda.pl, do Polski zbliża się groźny cyklon Ulf. Ten głęboki niż spowoduje silne załamanie pogody, w tym wystąpienie niebezpiecznej i niszczącej wichury między 17 a 19 lutego 2023.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Huragany, burze i ulewy. Kiedy cyklon Ulf pojawi się w Polsce?

Wichura wkroczy do Polski w nocy z 17/18 lutego, czyli z piątku na sobotę, gdy centrum niżu znad Skandynawii pojawi się nad Bałtykiem – podaje serwis.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Wiatr zacznie się nasilać na północy, zachodzie i północnym zachodzie kraju. W nocy obszar zasięgu wichury będzie się stopniowo zwiększać w głąb kraju do centrum na wschód, południowy wschód i północny wschód Polski.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Synoptycy IMGW ostrzegają przed porywami huraganowymi. Mogą wystąpić burze oraz trąby powietrzne. W ten weekend lepiej nigdzie wychodźmy, jeśli nie musimy i ostrzeżmy najbliższych.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w czasie przejścia cyklonu Ulf w Polsce, do 19 lutego 2023 – źródło: dobrapogoda24.pl