WYDARZENIA

Premierowa Marika, wikingowie znad Wisły i święto fantastyki. Weekend w stolicy

Imprezy w Warszawie od 14 do 16 kwietnia – co będzie działo się w ten weekend? Targi, koncerty i wystawy. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach w Warszawie.

Targi Plakatu. Olbrzymi antykwariat. Kultowe figurki LEGO, targi kwiatów i festiwal historyczny. Nie przegap najważniejszych wydarzeń tego weekendu.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Wielki Antykwariat – Blue City

Wielki Antykwariat – Blue City

W dniach 13-15 kwietnia będziecie mogli wzbogacić swoje zbiory o unikatowe egzemplarze, które przygotowały dla Was warszawskie antykwariaty, sklepy winylowe oraz prywatni wystawcy. Kupicie książki w korzystnych cenach oraz uzupełnicie swoją kolekcję płyt CD i winyli bez czasochłonnego przemierzania miasta wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu okazji.

Gdzie: CH Blue City

Kiedy: 13 -15 kwietnia

Warszawskie Targi Fantastyki – Hala EXPO XXI

Warszawskie Targi Fantastyki – Hala EXPO XXI

EXPO XXI zaprasza na​ odległy kraniec świata fantastyki do krain pełnych opowieści o odwadze i honorze. Zanurzycie się w świecie pełnym legend, smoków i tajemnic. Na każdego z Was czekać będzie mnóstwo stoisk Fantastycznych Wystawców, niesamowita atmosfera oraz wiele spotkań autorskich.

Kiedy: 15 -16 kwietnia

Gdzie: EXPO XXI

Święto Kwiatów – Mysia 3

Święto Kwiatów – Mysia 3

Co roku organizatorzy Święta Kwiatów witają wiosnę na Mysiej 3. W tym roku zaproszono kwiaciarzy, sklepy z roślinami, polskich ceramików i wyjątkowych rzemieślników, których wytwory pozwolą Wam bardziej cieszyć się wiosennym przebudzeniem. Będziecie mogli kupić rośliny do naszych mieszkań i na balkony, wspaniałe bukiety, doniczki, osłonki, wazony oraz ceramikę z wielu małych autorskich pracowni ceramicznych. To już 9. edycja tego wydarzenia.

Kiedy: 15 kwietnia

Gdzie: MYSIA 3

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Targi Piękna Bez Granic – Hala Gwardii

Targi Piękna Bez Granic – Hala Gwardii

Na czym polegają Targi Piękna Bez Granic? W jednym miejscu spotkacie wielu wystawców z kosmetykami, pielęgnacją skóry, biżuterią, dodatkami i wszystkim, co wpisuje się w szeroko pojęty self-care i self-love. Jest to idealne miejsce, aby spotkać się z innymi miłośnikami urody, wymienić się doświadczeniami oraz poznać nowe produkty kosmetyczne.

Kiedy: 14 – 16 kwietnia

Gdzie: Hala Gwardii

Targi Plakatu – Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Targi Plakatu – Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Targi Plakatu na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz Warszawy. To spotkanie najlepszych grafików, ilustratorów i galerii plakatu, dzięki którym jego dziedzina przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. Organizatorzy tegorocznej edycji zebrali dla Was najzdolniejszych plakacistów, kolekcjonerów polskiej szkoły plakatu, autorów najpiękniejszych wielkoformatowych ilustracji i grafik.

Kiedy: 15 kwietnia

Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Białołęcki Festiwal Streetfoodu – Park Picassa

Białołęcki Festiwal Streetfoodu – Park Picassa

To już 5. Białołęcki Festiwal Streetfoodu. Organizatorzy obiecują, że będą Was karmić wszystkim, co najlepsze! Wśród atrakcji dużą uwagę przykuwa fantastycznie barwna impreza muzyczna z kolorowymi pyłkami. Specjalnie dla Was do stolicy zjeżdżają kuchnie z całego świata.

Kiedy: 14 – 16 kwietnia

Gdzie: Park Picassa na Białołęce

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Blue City – Wystawa Figurek LEGO

Blue City – Wystawa Figurek Lego (fot. bluecity.pl)

Nie lada gratka dla fanów kultowych klocków LEGO. Zobaczycie tam aż 1300 figurek Star Wars, ponad 800 figurek Super Heros i ponad 800 figurek Ninjago. Na wystawie znajdziecie również ludziki z limitowanych kolekcji oraz ostatnie egzemplarze na świecie. Bilety 35/39 zł.

Kiedy: do 29 kwietnia

Gdzie: Blue City (poziom -1)

Marika, koncert premierowy “Cykl” – Fabryka Norblina

Marika, koncert premierowy “Cykl” – Fabryka Norblina

Dzień po premierze nowego albumu “Cykl” Marika zagra koncert w Fabryce Norblina w Warszawie. Imprezę rozpocznie się o 21:00 z Praktyczną Panią, która rozgrzeje parkiet jako support. Marika zagra w rozbudowanym składzie zespołu. Na scenie pojawi się specjalna instalacja świetlna i Gość Niespodzianka.

Kiedy: 14 kwietnia

Gdzie: Fabryka Norblina

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby

Muzeum Nowa Praga – Tutenchamon. Grobowiec i Skarby (fot. materiały prasowe)

W Muzeum Nowa Praga zobaczycie skarb egipskiego faraona, odkryty 100 lat temu w jego grobowcu w Dolinie Królów. Wystawa przyciągnęła w Europie już 6,5 mln zwiedzających. W Warszawie zobaczymy ponad 1000 replik eksponatów, w tym maskę pośmiertną egipskiego władcy i jego pozłacany sarkofag. Wstęp 60/70 złotych.

Kiedy: do 23 kwietnia

Gdzie: Muzeum Nowa Praga

Festiwal Historyczny “Powitanie Wiosny” – Warownia Jomsborg

Festiwal Historyczny “Powitanie Wiosny” – Warownia Jomsborg

Wikingowie znad Wisły zapraszają na piknik historyczny. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji. Będzie pokaz tkania na historycznych warsztatach tkackich, sokolnik z drapieżnymi ptakami, pokaz wybijania monet, strzelanie z łuku historycznego, cumowanie łodzi wikingów i rzut toporem do celu. Każdy może spróbować swych sił. Zobaczycie także pokazy walk oraz posłuchacie opowiadań Sag Wikingów – opowiada Jarl Einar oraz Hrafn.

Kiedy: 15 – 16 kwietnia

Gdzie: Warownia Jomsborg

Jeżeli wybieracie się któreś z tych wydarzeń, dajcie znać. Najlepsze relacje opublikujemy na wpolskimmiescie.pl – wyślijcie je na kontakt@wpolskimmiescie.pl

O swoich wrażeniach możecie napisać także w naszych mediach społecznościowych – na FacebookuInstagramie i Twitterze. Udanego weekendu!