STYL ŻYCIA

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek wzięli ślub! Ich miłość trwa od prawie ćwierć wieku

– Udzieliłem setek ślubów jako prezydent Słupska, ale pierwszy raz stanąłem po drugiej stronie. Po 23 latach w związku – poinformował europoseł Robert Biedroń. Polityk wyszedł za mąż za Krzysztofa Śmiszka, posła na Sejm RP. Nowożeńcy pojawili się na uroczystości w nietuzinkowych strojach.

On jest legendą aktywizmu na rzecz osób LGBT, założycielem partii Wiosna i europarlamentarzystą. On z kolei jest świetnym prawnikiem, doktorem nauk prawnych i posłem. Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek pobrali się.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Najważniejsza w życiu jest miłość!”. Biedroń i Śmiszek wzięli ślub

Pierwsze informacje dot. ślubu polityków pojawiły się kilka dni temu. Krzysztof Śmiszek udostępnił w mediach społecznościowych intrygujący wpis. “Jutro ważny dla mnie dzień! Trzymajcie kciuki. Więcej informacji jutro wieczorem. I pamiętajcie jedno. Najważniejsza w życiu jest miłość! Love is love” – napisał.

W czwartek rano głos zabrać postanowił Robert Biedroń. Jego wpis nie pozostawia już żadnych złudzeń. “Udzieliłem setek ślubów jako prezydent Słupska, ale pierwszy raz stanąłem po drugiej stronie. Po 23 latach w związku. To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby dwie dorosłe osoby mogły doświadczyć ślubu gdy chcą. Bo miłość to miłość!” – napisał polityk.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Krzysztof Śmiszek: Były i nerwy i emocje. Ale był i gniew

“Co to był za ślub!! Z setkami widzów celebrującymi z nami to co w życiu najpiękniejsze. ❤️MIŁOŚĆ❤️ Były i nerwy i emocje. Ale był i gniew, że w 2023 roku, w środku Europy, dwoje kochających się ludzi nie jest widzianych przez swoje państwo. Możemy to zmienić już 15 października!” – dodał w kolejnym wpisie Krzysztof Śmiszek.

Polityk podzielił się również z nami kolejnymi zdjęciami z tej wyjątkowej uroczystości:

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Robert i Krzysztof zrobili to w teatrze! Łzy wzruszenia i kolorowe peruki

Robert i Krzysztof wzięli ślub w Kielcach, podczas 5. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, który odbył się w Kieleckim Centrum Kultury. Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w czasie spektaklu “Spartakus. Miłość w czasach zarazy”. Panowie pojawili się na scenie w kolorowych strojach.

Politycy nie są pierwszą parą jednopłciową, która symbolicznie pobrała się w finałowej scenie sztuki. Wcześniej zrobiły to np. pisarka Agnieszka Graff i jej partnerka Magdalena Staroszczyk.

– Naszym ślubem zwracamy się do rządzących, bo Polakom nie trzeba tłumaczyć oczywistości, większość opowiada się za prawem do formalizacji związków jednopłciowych. Na razie szczęście w Polsce możemy zalegalizować jedynie na scenie, a nie w kraju, który tworzymy – powiedział w rozmowie z Onetem Krzysztof Śmiszek.

Robercie, Krzysiu – wszystkiego najpiękniejszego na nowej drodze życia! Kochajcie się, bądźcie dla siebie dobrzy i bądźcie szczęśliwi.

Kamil Starczyk