KULTURA

“Sami swoi. Początek”. Zobacz pierwsze zdjęcia z planu

Ruszyły zdjęcia do filmu “Sami swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. Będzie to prequel kultowej komedii, w którym zobaczymy losy skłóconych rodzin Kargulów i Pawlaków jeszcze przed wydarzeniami znanymi z “Samych swoich” Sylwestra Chęcińskiego. Produkcja opublikowała pierwsze zdjęcia z planu filmowego.

Nie ma chyba w Polsce nikogo, kto nie znałby historii skłóconych ze sobą rodzin – Kargulów i Pawlaków. “Sami swoi” to kultowy tytuł w historii polskiej kinematografii. Scenariusz do niego napisał Andrzej Mularczyk, a za reżyserię odpowiadał Sylwester Chęciński. Akcja nowego filmu rozgrywać się będzie w okresie 20-lecia międzywojennego XX wieku na Kresach.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

“Sami swoi” powracają. Kogo zobaczymy na ekranie?

“Sami swoi” premierę mieli w 1967 roku. Film zachwycił widzów i doczekał się kontynuacji. W 1974 roku odbyła się premiera części drugiej “Nie ma mocnych”, a w 1977 trzeciej – “Kochaj albo rzuć”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Po ponad czterdziestu latach rozpoczęły się prace na prequelem kultowej komedii. Zdjęcia powstają w w jednym z oddziałów Muzeum Wsi Kieleckiej – w Parku Etnograficznym w Tokarni. Film ma pojawić się w kinach w przyszłym roku.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Twórcy ujawnili pierwsze nazwiska z obsady nowej produkcji. Na ekranie pojawi się Anna Dymna, filmowa wnuczka Kargula i Pawlaka. Oprócz niej w filmie wystąpią m.in. Zbigniew Zamachowski, Adam Ferency, Paulina Gałązka, Wojciech Malajkat i Mirosław Baka.