KULTURA

Sara James o tolerancji i akceptacji. “Bloodline” to manifest wewnętrznej siły

Sara James zaprezentowała teledysk do nowego utworu. “Bloodline” to jej autorski debiut – artystka współtworzyła zarówno muzykę, jak i tekst. Jak tłumaczy przesłanie utworu czternastolatka, porusza w nim tematy takie jak tolerancja, akceptacja, równouprawnienie czy inkluzja społeczna.

Ostatnie miesiące to pasmo sukcesów tej młodej wokalistki. Kariera Sary James rozpoczęła się od zwycięstwa w czwartej edycji programu “The Voice Kids”. W 2021 roku reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji Junior, w którym zajęła drugie miejsce. Dzięki uczestnictwie w programie “America’s Got Talent” o jej talencie dowiedział się cały świat. Jej talentem zachwycił się sam Simon Cowell, a czternastolatka wystąpiła na jednej scenie z amerykańskim zespołem The Black Eyed Peas.

Teraz nastoletnia gwiazda chce wykorzystać swoje zasięgi i popularność, aby poruszać tematy ważne społecznie. Pierwszym efektem jest nowy singiel “Bloodline”.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Sara James z nowym singlem “Bloodline”. Zobacz teledysk

Jak podkreśla artystka, “Bloodline” to osobista opowieść o akceptacji siebie, odrzuceniu hejtu i docenianiu swojej wyjątkowości. Sarze zależy, aby przekaz utworu trafił przede wszystkim do jej rówieśników, którzy – podobnie jak i ona sama – zmierzają się z nienawiścią, nietolerancją czy hejtem.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Do utworu powstał czarnobiały, minimalistyczny wideoklip. Całość jest na światowym poziomie i przywodzi na myśl najsłynniejsze produkcje takich światowych gwiazd jak Rihanna czy Beyonce.

Chcę przekazać, że wszyscy w środku jesteśmy tacy sami. Powinniśmy kochać siebie i przestać nawzajem się oceniać – o tym jest ta piosenka. O tym, żeby nigdy się nie poddawać i wspierać nawzajem.

Sara James

– Po raz pierwszy tworzyłam słowa i muzykę do swojego utworu, więc naprawdę czuję, że wpuszczam moich fanów do świata swoich osobistych przeżyć. Czuję się częścią tej piosenki bardziej niż zwykle, bo opowiadam moją historię. Historię braku akceptacji przez innych i przez samą siebie, nieprzychylnych komentarzy, krzywdzących uwag, przejawów nietolerancji… – tłumaczy Sara James.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Czternastolatka jest odpowiedzialna zarówno za słowa, jak i muzykę. Za produkcję odpowiedzialny jest brytyjski producent Jungleboi, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak ZAYN czy R3hab.

Wspaniały wokal, produkcja na światowym poziomie. Ta czternastolatka jest u progu międzynarodowej kariery. Gdyby Beyonce i Rihanna miały córkę, byłaby to Sara James.