POLITYKA

Sławomir Mentzen: Jarosław Kaczyński to najlepszy polityk

Czy szykuje się koalicja Zjednoczona Prawica – Konfederacja? Te dwa środowiska z jednej strony dzieli wiele, ale z drugiej łączą je ich fundamenty: poglądy konserwatywne, narodowe i proobywatelskie. O możliwej współpracy mówił niedawno Robert Winnicki, a teraz Sławomir Mentzen przyznaje, że Jarosław Kaczyński jest najlepszym politykiem w Polsce.

Jak pokazują ostatnie sondaże, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Jednak partia Jarosława Kaczyńskiego raczej nie mogłaby liczyć na samodzielną większość w Sejmie. Co innego w koalicji z Konfederacją. Czy jest to w ogóle możliwe?

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Robert Winnicki: nic nigdy nie można wykluczyć

O możliwej koalicji Konfederacji z PiS po najbliższych wyborach mówił pod koniec stycznia w Radiu Plus poseł Konfederacji Robert Winnicki. – To jest pytanie, czy potencjalny koalicjant jest gotowy najpierw na przykład przyjąć prawo odrzucające unijną politykę klimatyczno-energetyczną – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Polityk podkreślił, że “nic nigdy nie można wykluczyć”. – Przede wszystkim tym, którzy chcieliby z nami zawrzeć koalicję będziemy stawiali bardzo konkretne wymagania, bardzo konkretne postulaty w zakresie niepogłębiania zadłużania Polski i Polaków, w zakresie odrzucenia jakichś rojeń o czterodniowym tygodniu pracy czy odrzucania takich rzeczy jak unijna polityka klimatyczno-energetyczna – podkreślił.

– Ale na dzisiaj ten PiS, który w ten sposób rządzi, który zamiast stawiać na przedsiębiorczość i pracowitość Polaków zaraz będzie przyjmował kolejny kamień milowy oskładkowujący umowy cywilno-prawne, to nie jest PiS, który byłby dla nas partnerem. Musiałby być to zupełnie inny PiS – tłumaczył Robert Winnicki.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Sławomir Mentzen: najlepszy polski polityk to Jarosław Kaczyński

Z kolei Sławomir Mentzen udzielił ostatnio wywiadu jednemu z najpopularniejszych polskich twórców podcastów, Żurnaliście. W sieci pojawił się właśnie zwiastun rozmowy, na którym polityk Konfederacji odpowiada na kilka niestandardowych pytań. Został zapytany m.in. o dzieciństwo czy kiedy ostatni raz płakał. Padła również prośba o wybór między radiem a podcastem, telewizją a YouTube’m.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

Prezes Nowej Nadziei usłyszał również pytanie o najlepszego, jego zdaniem, polskiego polityka. Odpowiedź nie przyszła mu do głowy od razu, więc dopytał “Żurnalistę”, co dokładnie ma rozumieć przez słowo “najlepszy”. Dziennikarz odpowiedział, żeby sugerował się własną skalą.

– Jarosław Kaczyński – odpowiedział już bez wahania Sławomir Mentzen.

Co oznaczałaby koalicja Zjednoczona Prawica – Konfederacja dla Polski? Jak silny byłby taki sojusz, a jakie kwestie mogłyby go szybko zakończyć? O tym wkrótce w jednym z pierwszych odcinków przedwyborczego cyklu rozmów z politykami na wpolskimmiescie.pl