POLITYKA

“To jest nieprawda”. Prezes TK Julia Przyłębska ucina spekulacje

– To jest jedna z kolejnych narracji. Niestety są media, które od momentu, kiedy rozpoczęłam pracę w Trybunale Konstytucyjnym, tworzą takie narracje – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące przyszłości prezes Trybunału Konstytucyjnego. Powołując się na anonimowych rozmówców, sugerowano, że Julia Przyłębska zamierza przejść w stan spoczynku. Do tych rewelacji odniosła się sama zainteresowana.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Julia Przyłębska: fałszywe informacje w mediach to plaga

Prezes Trybunału Konstytucyjnego odniosła się do przypuszczeń mediów na antenie radiowej Trójki. – To jest nieprawda. To jest jedna z kolejnych narracji. Niestety są media, które od momentu, kiedy rozpoczęłam pracę w Trybunale Konstytucyjnym – najpierw jako sędzia TK, a później jako prezes – tworzą takie narracje, powołując się na anonimowe źródła. Absolutnie nie myślałam o tym, żeby przejść w stan spoczynku – powiedziała stanowczo.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Instagramie i nie przegap nowych treści

Julia Przyłębska wyjaśniła, że problem opisywania fałszywych informacji przez część mediów, w oparciu o anonimowe źródła, to plaga i dotyczy również wielu innych kwestii.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Twitterze i bądź na bieżąco

– Te spekulacje, czy w ogóle opowieści na temat Trybunału Konstytucyjnego, na temat tego, co się w nim dzieje, bardzo często pojawiają się w mediach z uwagą, iż “anonimowi informatorzy powiedzieli, że jakichś sędzia zrobił to i to”. W większości są to nieprawdziwe informacje – podkreśliła.