KULTURANEWSY

Ukraińskie gwiazdy w polskim teatrze. Nowe Formy zapraszają na spektakl “Koza Dereza”

Przyjaźń, szczerość i szacunek– o tych wartościach mówi nowy spektakl Teatru Nowe Formy. Chociaż sztuka skierowana jest do młodszych widzów, to świetnie bawią się na nim również dorośli. W rolach głównych Natalia Molodchenko i Hrystyna Velychko.

“Koza Dereza” to spektakl teatralny dla dzieci, oparty na motywach ukraińskiej bajki ludowej. Spektakl został wyreżyserowany przez popularne ukraińskie aktorki, które mieszkają w Polsce od czasu wybuchu wojny w Ukrainie.

Obserwuj wpolskimmiescie.pl na Facebooku – jest nas już ponad 20 tysięcy!

“Koza Dereza”. Wyjątkowy polsko-ukraiński projekt w Teatrze Nowe Formy

Teatr Nowe Formy w Warszawie zaprosił do współpracy dwie ukraińskie aktorki, a efektem tej twórczej kolaboracji jest przedstawienie “Koza Dereza”. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat i wystawiany jest w języku polskim.

Natalia Moldchenko i Hrystyna Velychko oraz polski aktor młodego pokolenia – i wiceprezes Fundacji Nowe Formy – Radosław Jamroż odwiedzili niedawno studio Polskiego Radia, gdzie opowiedzieli o tym polsko-ukraińskim projekcie. Rozmowę z nimi możecie odsłuchać tutaj.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Instagramie i nie przegap nowych treści

Przyjaźń, szacunek, szczerość. O czym jest spektakl “Koza Dereza”?

Dziadek, pragnąc zrobić ukochanej Babci niespodziankę, jedzie na targ i kupuje jej w prezencie Kozę – która dość szybko okazuje się nie szanować swoich nowych właścicieli. Oszukuje ich i ostatecznie ucieka do lasu, gdzie zajmuje chatkę Króliczka.

Zdezorientowany Królik szuka pomocy w odzyskaniu swojego mieszkanka u przyjaciół z lasu. Niedźwiedź, Lisica, Wilk oraz Rak wraz z pomocą Dzieci pomagają Królikowi odzyskać jego mieszkanie, odkrywając przy tym, że najważniejszymi wartościami jest przyjaźń, szczerość i szacunek.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj nas na Twitterze i bądź na bieżąco

“Koza Dereza” – Teatr Nowe Formy

“Koza Dereza”. Twoje dziecko musi zobaczyć ten spektakl!

Spektakl “Koza Dereza” to zabawna i pouczająca historia, którą powinno zobaczyć każde dziecko. Właśnie ruszyła rezerwacja terminów na ten rok. Do końca stycznia cena biletu to tylko 35 zł. Minimalna ilość widzów w jednej grupie to 35 osób, maksymalna – 60.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów teatralnych dla dzieci po spektaklu – wtedy cena biletu (spektakl + warsztaty) to 49 zł. Więcej informacji uzyskać można pisząc na adres impresariat.noweformy@gmail.com lub dzwoniąc pod numer 501-704-508.

Ilość terminów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.