HISTORIANEWSY

Walczył o naszą wolność. Właśnie skończył 109 lat

Najstarszy uczestnik Powstania Warszawskiego skończył 109 lat. Kiedy w stolicy wybiła godzina “W”, płk Kazimierz Klimczak ps. “Szron” miał 30 lat i służył w wojsku. Bohater został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalami “Pro Bono Poloniae” i “Pro Patria”. Życzymy 200 lat w jak najlepszym zdrowiu!

Pułkownik Kazimierz Klimczak „Szron” urodził się 15 lutego 1914 r. w Ciepłowie. W Wojsku Polskim służył od 1936 r. Uczestniczył w kampanii wrześniowej i walczył w Powstaniu Warszawskim w stopniu sierżanta w szeregach Obwodu Ochota Armii Krajowej.

Wpolskimmiescie.pl – obserwuj na Facebooku i dyskutuj z innymi czytelnikami

Powstanie Warszawskie. Płk Kazimierz Klimczak “Szron” skończył 109 lat

Życzenia naszemu bohaterowi złożyło wielu polityków, dziennikarzy i instytucji. – Dziękujemy za Pana służbę i życzymy 200 lat – napisano na profilu Muzeum Powstania 1944 w mediach społecznościowych.

Z okazji urodzin życzenia pułkownikowi złożyła także marszałek Sejmu Elżbieta Witek. – Przesyłam Panu Pułkownikowi moje najserdeczniejsze życzenia. Czynię to ze wzruszeniem i radością, a także z ogromnym podziwem dla Pana odwagi, determinacji oraz bohaterstwa – napisała polityk.